MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • ‘Akademik Değerlendirme ve Cübbe Giyme Töreni’ Düzenliyoruz

‘Akademik Değerlendirme ve Cübbe Giyme Töreni’ Düzenliyoruz

Üniversitemiz tarafından ‘Akademik Değerlendirme ve Cübbe Giyme Töreni’ düzenlenecek.

Tören, 2 Haziran 2023 Cuma günü saat 14.00’da Rektörlük Binamız Vali Kılıçlar Salonumuzda olacak.

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar  'Akademik Değerlendirme ve Cübbe Giyme Töreninde' Üniversitemizin dünden bugüne gelişim serüvenini görsel ve videolarla anlatacak, artan bir ivmeyle devam eden akademik süreci değerlendirecek
Üniversitemize yaptığı ziyaretler, sağladığı destekler ve akademik/sosyal/kültürel çalışmalarımıza katılımıyla sürekli yanımızda hissettiğimiz Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş da programa katılıp bir konuşma gerçekleştirecek.

Törende, akademik kadromuza yeni katılan ve üniversitemizde görev yapıp akademik yükseliş gösteren Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyelerimize cübbe giydirilecek.

Akademik Değerlendirme ve Cübbe Giyme Töreninde Mardin’e değer katan bir değerimize Fahri Doktora Unvanı takdimi de gerçekleşecek.

Mardin kent dokusunu ve Mardin kültürünü merkez alan resim çalışmaları ile Mardin mimarisini, taş işleme sanatını, kent doku ve kültürünü özellikle genç nesillere tanıtmaya çalışan, sanatı ile evrensel düzeyde Mardin’e dikkat ve ilgi çeken Ressam/Sanatçı İsmet Yedikardeş’e bir vefa borcu olarak Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ın önerisi ve senatomuz kararıyla 'Mardin Artuklu Üniversitesi Fahri Doktora Unvanı’ verilecek.

Programın sonunda kuruluş ve gelişim sürecinde üniversitemize katkı veren Sivil Toplum Temsilcisi ve İş İnsanlarımıza şilt takdiminde bulunulacak.

Hatıra fotoğraf çekimi ve fuaye alanında verilecek kokteyl ile Akademik Değerlendirme ve Cübbe Giyme Törenimiz sona erecek.