MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • Barınma Hizmetlerimiz

Barınma Hizmetlerimiz

Mardin Kız Yurdu Müdürlüğü
Mardin Kız Yurt Müdürlüğümüz Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olup, 1507 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Odalar 3, 4 ve 5 kişilik olup odalarda banyo ve tuvalet mevcuttur. Her öğrencinin kendine ait çalışma masası, dolabı, komodini ve bazası bulunmaktadır. Ayrıca yurdumuzda iki adet çalışma salonu bulunup öğrencilerimizin ders çalışabilmesi için gerekli ortam sağlanmaktadır.Yurt Müdürlüğümüzde öğrenciler için çalışma salonları, spor salonu, müzik, resim, çizim, tv, seminer salonu, çamaşırhane, ücretsiz internet vb. hizmetler sunulmaktadır.
Özel Türkiye Diyanet Vakfı Mardin Servet İncioğlu Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu
Türkiye Diyanet Vakfı Yurtlar ve Sosyal Tesisler İktisadi İşletmesi’ne bağlı yurdumuz Artuklu Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alıp fakültelere yürüme mesafesindedir. Yurdumuz altı katı, elli yatakhanesi ve on beş personeli ile 200 öğrencimize temiz, güvenilir, konforlu ve sıcak bir yaşam ortamı sunmaktadır. Tek gayemiz, bizler için geleceğin timsali olan gençlerimize sadece barınma hizmeti değil, aile ortamını aratmayacak sıcaklığı da sunmak.
Kasımiye Erkek Öğrenci Yurdu
Kasımiye Erkek Öğrenci Yurdumuz 782 kapasiteli, 6 öğrenci bloğu, sosyal tesis ve lojman binasından oluşmaktadır. 152 adet tekli, 18 adet ikili ve 198 adet üçlü oda olmak üzere toplam 368 odası bulunmaktadır.
Öğrenci odalarında çalışma masası, baza, komodin, buzdolabı, kitaplık, klima, elbise dolabı, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Her blokta 1 adet etüt salonu ve mescit bulunmaktadır.
Yurdumuzda ücretsiz wifi hizmeti de verilmektedir. 

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü