T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ NUSAYBİN MESLEK YÜKSEKOKULU

MAU HABERLER

DUYURULAR

Meslek Yüksekokulumuz Hakkında
Nusaybin Meslek Yüksekokulu 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7d-2 maddesi uyarınca Mardin Artuklu Üniversitesi’ne bağlı olarak 2011 yılının mayıs ayında kurulmuştur. Kuruluş ve gelişim aşamasında Nusaybin’in yerel yönetim birimleri, yetkilileri ve halkın büyük desteği olmuştur.
Yüksekokulumuzda 02.01.2013 tarihinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının uygun görüşü ile Dış Ticaret Programı ve Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı açılmıştır. Dış Ticaret Programına yine Yükseköğretim Kurulunun 14.05.2013 tarihli kararında 25 öğrenci ile 2013 -2014 eğitim yılında öğretime başlaması uygun görülmüştür. Buna müteakip, Yüksekokulumuz Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programına 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında 25 (yirmibeş) öğrenci alınması da uygun görülmüştür.
Yüksekokulumuz etkin iletişim tekniklerini kullanabilen, ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren işletmelerin dış ticaret ve uygulamalı ingilizce gibi ihracat, ithalat, dış ticaret işlemleri, yazılı ve sözlü çeviri alanlarda ihtiyaç duydukları meslek ara elamanlarını yetiştirip sosyal ve kültürel değişime öncülük ederek bölgenin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına destek sağlamayı hedeflemektedir.
Misyonumuz
Sanayi, ticaret ve hizmet sektörünün ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve beceriye sahip, bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık, sorgulayıcı-yaratıcı düşünceyi kullanabilen, kendini ifade edebilen, mükemmele ulaşmayı hedefleyen, bölgemizin ve şehrimizin gelişmesine sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda katkıda bulunabilecek nitelikli meslek elemanı yetiştirmek üzere eğitim vermektir.
Vizyonumuz 
Günümüz iş dünyasında gereksinim duyulan nitelikli işgücünün yetiştirilebilmesine yönelik mevcut ve açılması planlanan programlarla, yabancı dil öğrenim süreçlerinde kendine güvenen, sorumlu ve bağımsız öğrenen bireyler olmalarını sağlamaktır. Uluslararası mesleki standartlara uygun, tercih edilen bireylere bilgi yanında üniversite eğitiminin görgüsünü de aşılamayı amaç edinmesi açısından sosyal, kurumsallaşmış katılımcı yönetim anlayışı ve öğrenci-çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutma arzusuyla demokratik olma yönüyle de çağdaş bir kurum olmak Nusaybin Meslek Yüksekokulu’nun vazgeçilmezlerindendir.  
 

PROGRAMLARIMIZ

2020 YKS puan türleriyle tercih yapabileceğiniz bölümlerimize ilişkin ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. 
Dış Ticaret
Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik