• /
  • HABERLER

TÜM HABERLER

‘Akademik Değerlendirme ve Cübbe Giyme Töreni’ Düzenliyoruz- 01.06.2023

Üniversitemiz tarafından ‘Akademik Değerlendirme ve Cübbe Giyme Töreni’ düzenlenecek. Tören, 2 Haziran 2023 Cuma günü saat 14.00’da Rektörlük Binamız Vali Kılıçlar Salonumuzda olacak.

Üniversitemizin Öğrencisi Yılın Gönüllülük Ödülünü Aldı- 25.05.2023

Türkiye Gençlik STK'ları Platformu olarak her yıl gerçekleştirilen Türkiye Gençlik Zirvesi, bu yıl Güçlü Yanım Türkiye temasıyla yapıldı.

Üniversitemiz, Aile Danışmanlığı Eğitim Programı Düzenliyor- 25.05.2023

Üniversitemizin Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Aile Danışmanlığı Eğitim Programı düzenlenecek. Aile Danışmanlığı Eğitim Programıyla “Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Tıp, Hemşirelik ve Çocuk Gelişimi” alanlarından lisans programı mezunları ile son sınıf öğrencilerinin Aile Danışma Merkezinde Aile Danışmanı unvanı ile çalışabilmeleri amaçlanıyor.

Üniversitemizin Tıp Fakültesi’nde SMA Tedavisi Yapılmaya Başlandı- 23.05.2023

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Başkanı Doçent Dr. Nezir Özgün, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalarına, Mardin’de daha önce uygulanmayan ve hastaların tedavi için il dışına gitmek zorunda kaldığı ‘Nusinersen’ tedavisini yapmaya başladı. 

Tıp Fakültemiz Uzman Doktor Yetiştirmeye Başlıyor- 22.05.2023

2021 yılında kuruluş kararı alınıp kısa zamanda kuruluş sürecini tamamlayan ve akademik kadrosunu kuran Tıp Fakültemiz bu yıl uzman doktor yetiştirmeye başlıyor.