• /
  • HABERLER
  • /
  • Üniversitemiz, BİLSEM'lerde Görevli Öğretmenlere Lisansüstü Eğitim Verecek

Üniversitemiz, BİLSEM'lerde Görevli Öğretmenlere Lisansüstü Eğitim Verecek

 

Üniversitemiz ile MEB Özel Eğitim Ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında Bilim ve Sanat Merkezlerinde(BİLSEM) görevli öğretmenlerin lisansüstü eğitimlerine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

BİLSEM'lerde görevli öğretmenlerin yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Üniversitemizde yapabilmelerini sağlayan ve iki kurum arasında eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin iş birliğine gidilmesini kapsayan protokol, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ile Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar tarafından online ortamda imzalandı.

Bakanlık tarihinin en hızlı protokolünü imzaladıklarını aktaran  MEB Genel  Müdürü Mehmet Nezir Gül, kurum olarak porotokol niyetlerinin beyan edilmesinin ardından kısa sürede taleplerine karşılık verildiğini belirterek, MAÜ yönetiminin vizyonu ve bu konulardaki işbirliğine açık iradesinin takdire şayan olduğunu ifade etti.

Üniversitemizde bulunan önemli sayıda yüksek lisans ve doktora programlarının bölgeye avantaj sağladığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, lisansüstü programlarda diğer kuruluşlara hizmet verebilecek alt yapıya sahip olduklarını belirterek, “İşleri olabildiğince hızlı ve bürokratik detaylara boğulmadan yapabilmek bizler için önemli. İmzalanan bu protokol, hem bizim için hem BİLSEM için avantaj sağlayacak.

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Üniversitemiz iş birliğinde, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin, Üniversitemiz bünyesindeki bölümlerde lisansüstü eğitim almalarına imkân sağlanacak. Öğretmenler, güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda üniversitemizin imkân ve deneyimlerinden yararlanarak lisansüstü eğitim ile elde ettikleri bilgi ve deneyimlerini bilim-sanat merkezlerine aktarabilecek.” dedi.

İki kurum arasında yapılacak iş birliğine yönelik protokol imza töreni çevrim içi olarak gerçekleştirildi.