• /
  • HABERLER
  • /
  • Bahar Şenliklerimiz Coşkuyla Başladı

Bahar Şenliklerimiz Coşkuyla Başladı

Üniversitemizin Bahar Şenlikleri kapsamında sahne alan Mustafa Ceceli Türkçe ve Kürtçe şarkılarla herkesi coşturdu.

Üniversitemizin kampüs alanında düzenlenen birbirinden eğlenceli etkinlik ve yarışmaların yanı sıra Mustafa Ceceli konseri Bahar Şenliğimize damga vurdu.

11 Mayıs 2022 tarihinde saat:13.00’da başlayan  Bahar Şenliği etkinlik dizisinde; Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik bölümü tarafından düzenlenen öğrenciler ile pano boyama ve spor yarışmaları, Hat, Tezhip ve Çini çalışması ve Öğrenci Topluluklarımız tarafından düzenlenen etkinlik stantları ile öğrenciler eğlenceli vakit geçirdiler.

Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar şenlik alanında kurulan stantları gezerek öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrenciler ile keyifli vakitler geçiren Özcoşar, öğencilerin selfie çekim isteklerini geri çevirmedi.
Konser Öncesi Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, makamında Türk pop müzik sanatçısı ve söz yazarı Mustafa Ceceli’yi ağırlayarak kendisine plaket takdim etti.

Hakla açık olarak  düzenlenen konser etkinliğine Sanatçı Mustafa Ceceli damga vurdu. Yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı Mardin’in en büyük konser programında Mustafa Ceceli Kürtçe ve Türkçe şarkılarıyla  hayranlarını coşturdu. Öğrenciler, gece boyu doyasıya eğlenerek Bahar Şenliklerinin tadını çıkardı.

Bahar Şenliği Programının 12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde 13.00-22.00 saatleri arasında  devam edecek.