• /
  • HABERLER
  • /
  • Üniversitemiz Sanayi Ve İş Dünyası Kurulundan Nusaybin’e Ziyaret

Üniversitemiz Sanayi Ve İş Dünyası Kurulundan Nusaybin’e Ziyaret

Üniversitemiz ile Mardin Sanayi ve İş Dünyası arasında işbirlikleri alanlarının tespiti ve ortak proje çalışmaları hızla devam ediyor. “Şehre Dokunan Üniversite” anlayışıyla hareket eden üniversite yönetimi, Mardin şehrinin kalkınması için teorik ve pratik bilgi paylaşımları konusunda sanayi ve iş dünyasıyla her geçen gün yeni ortak projelere imza atıyor.

Sanayi ve İş Dünyası ziyaretleri kapsamında Mardin Artuklu Üniversitesi Sanayi ve İş Dünyası Kurulu başkanı Doç. Dr. Feridun Bilgin, kurul üyeleri Doç. Dr. Yusuf Doğan, Doç. Dr. Behzat Ekinci ve Dr. Öğr. Üyesi Aziz Korkmaz’dan oluşan heyet, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Sn. Mahsum Özmen’i ve Nusaybin Ticaret Borsası başkanı Sn. Necdet Aktaş’ı ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundular. Nusaybin’in tarım ve ticaret potansiyelinin ele alındığı görüşmede, üniversitemizin her iki kuruma söz konusu alanlarda gereken desteği vereceği belirtildi.

Kurul Başkanı Doç. Dr. Feridun Bilgin, üniversitenin büyümesi ve gelişmesi amacıyla başlattıkları çalışmaların, Mardin’in bölgenin önde gelen sanayi ve ticaret şehri olma amacına anlamlı ve ciddi bir katkı sağladığını belirterek, üniversitemizin ziyaret ve istişâre programlarının hız kesmeden devam edeceğini söyledi.