T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

SBF ÖĞRENCİ GAZETESİ

Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrenci Gazetesi Yayımlandı

 

TÜM SAYILAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde, öğrencilerimizin sağlık bilimlerinin yanında özellikle edebi yönünü ortaya çıkarma, tarih, turizm, karikatür ve şiir gibi farklı becerilerini sergileyebilecekleri bir alan oluşturma, duygu,düşünce ve anılarını anlatabilmeleri amacıyla 16.04.2021 tarihinde Rektörlük oluru ile SBF Öğrenci Gazetesi kurulmuştur.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof.Dr. Serhat HARMAN konu ile ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulunmuşlardır: “Bu öğrenci gazetesi ile amacımız öğrencilerimizin sağlık bilimlerinin yanında özellikle edebiyat, tarih, turizm, fotoğrafçılık gibi alanlarda potansiyellerini sergileyebilecekleri bir platform oluşturmaktır. Öğrencilerimiz için çok faydalı bir gazete olacağına inanıyorum. SBF Öğrenci Gazetesi, öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerine katkı sunacak bir çalışma olacaktır”.

Sağlık Bilimleri Fakültemizin ana sayfasında yayımlanacak olan öğrenci gazetemiz 3 aylık periyotlarla yayımlanacaktır. Hem öğretim üyelerimizden hem de öğrencilerimizden oluşan bir editör kurulu marifetiyle gazeteye gönderilen içerikler değerlendirilecek ve uygun içerikler gazetede yayımlanacaktır.

Sağlık Bilimleri Fakültesinde okuyan bütün öğrenciler göndermek istedikleri içerikleri sbfogrencigazetesi@artuklu.edu.tr email adresine gönderebilirler.

Gazete ile ilgili daha fazla bilgi için fakültemizin websitesini ziyaret edebilirsiniz.

---

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı