T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYE'DE YAŞAYAN DİLLER ENSTİTÜSÜ
  • /
  • Kürt Dili ve Kültürü Tezsiz Uzaktan Eğitim Başvuru Adımları

Kürt Dili ve Kültürü Tezsiz Uzaktan Eğitim Başvuru Adımları

Başvuru Adımları

 

1. Başvuru sisteminden Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Yeni Kayıt" oluşturunuz.

2. E-posta adresinize ve Telefonunuza şifreniz geldikten sonra sistemine giriş yaparak kayıt bilgilerinizi tamamlayınız. Başvurunuz ilgili Eğitim Destek Uzmanı (Bkz. İletişim) tarafından kontrol edilip kabul onayı verildikten sonra eğitim ücretini yatırarak kontenjana dahil olabilirsiniz. Ödeme yapıldıktan sonra sistem ilgili başvuru sahibine öğrenci numarası üretir. Bu sayı, kontenjan sayısına ulaştığında ilgili bölüm için kayıt dönemi sona erer.

Not: Asker alma Yönergesine göre aynı alan ve seviyede eğitim yapmış bir öğrencinin ikinci bir defa benzer bir eğitimi alması halinde erteleme yapılmaz


Başvuru Sırasında Sisteme Yüklenecek Evraklar


1. Diploma : Birden fazla lisans mezuniyeti olan adaylar sadece mezun oldukları alandaki herhangi bir diplomasıyla ve başvuracakları alanın program diplomasını veya denklik belgesini önlü arkalı taratarak, diploması basılmamış adaylar e-devlet üzerinden barkodlu olarak aldıkları geçici mezuniyet belgelerini taratarak PDF formatında sisteme yüklemelidir.


2. Fotoğraf : Yüklenecek fotoğraflar JPG formatında biometrik olmalıdır. Usule uygun olarak fotoğraf yüklemeyen adayların başvurusu geçersiz olacaktır.


3. Askerlik Durum Belgesi : Askerliğini yapmış veya askerlikten muaf olan adayların herhangi bir belge yüklemesine gerek yoktur. Askerliğini yapmamış erkek öğrenci adayları askerlik durum belgesi, bedelli askerlik başvurusunda bulunan adaylar başvuru veya sevk belgesini yüklemelidir.
 

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü