T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ Turizm Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi
  • /
  • Etkinlikler

Etkinlikler

 

 

  1. DİKA tarafından teknik şartnameleri ilan edilen projelerin ihalelerine girilmiştir.

              

  1. 24.05.2021 tarihinde Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığından Mine Taş ve Nezir Çin ile Rektörlük Ek Bina Toplantı Salonunda görüşülerek Glütensiz Beslenme ve Glütensiz Mutfak ile ilgili bir bilgilendirme semineri yapılması kararlaştırılmıştır. Etkinliğin Araştırma merkezimiz, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile ortaklaşa yapılması kararlaştırılmıştır. 13.07.2021 tarihinde Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilmiştir.

 

  1. Savur Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 05.05.2021 tarihinde gönderilen  2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında DİKA'dan destek alınarak düzenlenen TRC3/20/FZD/0005 referans numarası ile "Savur Dereiçi (Kıllit) Turizme Açılıyor Fizibilite Çalışması" adlı projesi kapsamında hazırlanan Fizibilite ve 30 Adet evin Cephe Röleve ve Planları üniversitemiz Turizm Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Turizm Fakültesi tarafından incelenerek değerlendirme hazırlanmıştır. 25.05.2021 tarihinde değerlendirmeler tamamlanarak Savur Belediyesi’ne iletilmiştir.

 

  1. Marriott International Gelir Stratejileri Direktörü Sayın Emre Erdoğan tarafından “Konaklama İşletmelerinde Gelirler Yönetimi ve Kariyer Fırsatları” konulu Webinar 18.06.2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

 

  1. Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Doktora programı öğrencilerinin faydalanabilmesi amacıyla YÖK 100/2000 Doktora Bursu başvurusu yapılmıştır.

 

  1. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi Bölümü Öğretim Görevlisi Süleyman Engin tarafından Glutensiz Mutfak eğitimi ile ilgili eğitimler verilerek katılımcılara katılım belgesi verilmiştir.

 

  1. Üniversitemiz, Dicle Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle 27-28 Kasım tarihleri arasında Turizm Fakültesi ve Turizm, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “I. International Mesopotamia Tourism Congress” adlı kongreye ev sahipliği yaptı.
T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü