T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ Turizm Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi
  • /
  • HABERLER
  • /
  • WORKSHOP & SÖYLEŞİ: "MICHELIN YILDIZINDA BAŞARIYA GİDEN YOL" ETKİNLİĞİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

WORKSHOP & SÖYLEŞİ: "MICHELIN YILDIZINDA BAŞARIYA GİDEN YOL" ETKİNLİĞİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye'de Michelin Yıldızı alan ilk restoranlardan biri olan Nicole Restoran'ın Şefi Serkan AKSOY, MAÜ Turizm Fakültesi öğrencileri ile buluştu. Etkinliğin öğleden önceki kısmında, MAÜ Kadim Mardin Yemekleri Projesi Uygulama Mutfağında workshop gerçekleştirildi. Michelin Yıldızlı Şef Serkan AKSOY, yöresel lezzetleri uluslararası pişirme teknikleri ve yöntemleriyle birleştirdiği "Açık Dolma" yemeğini öğrencilerimiz ile yaptı. Workshop'a, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÖZCOŞAR da katılım gösterdi.

Etkinliğin öğleden sonraki kısmında ise "Michelin Yıldızında Başarıya Giden Yol" söyleşisi gerçekleştirildi. Şef Serkan AKSOY, söyleşide meslek hayatına nasıl başladığını ve Michelin Yıldızı alma sürecini anlatarak, geleceğin şef adayları olan Gastronomi bölümü öğrencilerine tavsiyelerde bulundu.

Söyleşinin ardından Şef Serkan AKSOY'a, MAÜ Turizm Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Gülseren ÖZALTAŞ SERÇEK tarafından plaket takdimi yapıldı. Konuğumuz, söyleşiye katılan öğrencilerimizle fotoğraf çekildikten sonra etkinlik sona erdi.

 
  •