T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI
  • /
  • HABERLER
  • /
  • ÜNİVERSİTEMİZ YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU FAALİYETE GİRDİ

ÜNİVERSİTEMİZ YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU FAALİYETE GİRDİ

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin gelişme yolunda başlattığı çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Son üç yıldır akademik, fiziksel ve idari alanlarda büyük bir ivmeyle başlattığı çalışmalar kapsamında şehrin ve Üniversitenin ihtiyaçlarını karşılayacak ‘Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’ nun inşaatı tamamlanarak hizmete açıldı.


Bölge halkının ve Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencilerinin her türlü sportif faaliyetlerini yapabilecekleri çevre tanzimi ile birlikte 15 bin 600 m²’lik alana inşa edilen ‘Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ Uluslararası Yüzme Federasyonu standartlarına uygun 25 metre boyunda, 12.5 metre eninde, 2 metre derinliğinde ve 5 kulvarlı olarak bölgenin en iyileri arasında yer alıyor.

 

Sauna, jakuzi, fitness salonu, buhar odası ve kafeterya ile birlikte 500 kişilik seyirci tribününe sahip Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda hijyen ve güvenlik konularına büyük önem veriliyor.

 

Artuklu  Üniversitesi olarak akademik eğitimin yanı sıra sosyal, kültürel ve estetik anlamda da Mardin’e katkılarını sürdürmeye devam edeceklerini belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça :

“Her kesimin spor ve yüzme faaliyetlerini yerine getirirken güzel ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak bir tesisi şehrimize ve üniversitemize kazandırmaktan dolayı mutluyuz. Bu modern tesis üniversitenin sosyal aktivitelerine de farklı bir boyut katacaktır” dedi.

Hizmet bayrağını devraldıkları günden itibaren tüm birimlerle birlikte büyük özveri ve çalışmayla birçok sorunu kalıcı şekilde çözmenin, Üniversiteye yeni değerler ve hizmetler katmanın gayreti içinde olduklarını ifade eden Rektör Ağırakça, ‘Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’  öğrencilere, üniversite personeline, halka ve ailelere açık olacağını ve bunun sağlıklı yaşamaya katkıda bulunacağını belirtti.

 

5000m²’lik kapalı bina alanına sahip tesiste yüzme havuzu ve soyunma odalarının yanı sıra öğrenci, personel ve ziyaretçilerin sportif faaliyetleri için ihtiyaçlarını karşılayacak açık spor sahaları da yer almakta olup, Mardin Artuklu Üniversitesi “Yarı Olimpik Yüzme Havuzu”ndan faydalanmak isteyenler abonelik, hizmet ve katılım bilgilerine www.artuklu.edu.tr web sitesinden ayrıntılı şekilde ulaşabilirler.