T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ PROJELER KOORDİNASYON OFİSİ
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Dijital Atık Projesinin 2. LTT Toplantısı Porto'da Gerçekleşti

Dijital Atık Projesinin 2. LTT Toplantısı Porto'da Gerçekleşti

Proje Koordinasyon Ofisinin 2021 yılında ortak olduğu Erasmus+KA220 "Dijital Okuryazarlık ve Vatandaşlık" projesinin 2. LTT (Öğrenme, Eğitim ve Öğretim) toplantısı Portekiz’in Porto şehrinde yapıldı.

Ulusal ve ulus ötesi 8 ortak kuruluş temsilcisinin katılımı ile gerçekleşen toplantı 1-7 Mayıs 2023 tarihlerinde 14 kişinin katılımı ile gerçekleşti. Projenin Ortak kurumu olan Mardin Artuklu Üniversitesi adına Araş. Gör. Onur AKGÜL ve Öğr. Gör. Doğan ATAMAN’ın katılım sağladığı toplantı kapsamında, katılımcıların kaynaşması ve aradaki sınırların ortadan kaldırılması adına “Viana Do Castelo” şehrine gezi düzenlendi. Viana Do Castelo'da bulunan “ekolojik park” ziyaret edildi. Toplantının birinci gününde, Beyrut koordinatörü Tala AZZAM proje kapsamında kurulan web sitesinin tanıtımını yaparken proje ana koordinatörü Aslı BATIRBAYGİL ise proje kapsamında geliştirilen aplikasyonun tanıtımını gerçekleştirdi. Katılımcılar, “Dijital Atık” projesi kapsamında geliştirilen aplikasyonun SWOT analizini gerçekleştirdi. Ayrıca, katılımcılar proje kapsamında Portekiz sokaklarına asılması için infografikler tasarladı ve bu konuda farkındalık oluşturulması adına kısa film çekimleri yaptı.

Proje kapsamında toplantının son gününde ise Porto sokaklarında “Dijital Atık” konusunda yerel halk ve turistler ile röportajlar gerçekleştirildi. Toplantı, katılımcılara katılım belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.