T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Mesafeli/siz Uçur/tma atölyesi gerçekleşti

Mesafeli/siz Uçur/tma atölyesi gerçekleşti

Mimarlık Fakültesi Xlab Topluluğu 2020 İstanbul Mimarlık Festivali kapsamında yapılan açık çağrıya önerdiği Mesafeli/siz Uçur/tma atölyesini gerçekleştirdi. Online gerçekleşen atölyede katılımcılar ile buluşmak için, mesafeleri eriten kapsayıcılığı ile erişilmesi en temel ihtiyaç haline gelen müştereğimiz GÖKYÜZÜNÜ seçildi. Yarattığı deneyim alanının zenginliği ile UÇURTMA ise, içinde bulunduğumuz paradigma değişimi üzerine düşünmenin nesnel, metaforik ve kavramsal kılavuzu oldu.

Atölye sürecinde de farklı illerde ve farklı arka planlara sahip katılımcılarla öncelikle ortak gökyüzümüzde fiziksel olarak uçurmak için uçurtmalar üretildi. Bunun yanı sıra uçurtma metaforu üzerinden birbirimize, kendimize, evimize, evimizin dışındaki tüm ortak alanlarımıza olan mesafelenmeler üzerine tartışıldı ve farklı içeriklerde üretimler yapıldı.  Ortak çalışma alanı olarak belirlenen Miro board : https://miro.com/app/board/o9J_le9pl1A=/  platformunda ve Padlet: https://padlet.com/xlabsocial/Bookmarks blogunda yapılan tartışmalar ve içerikler toplandı.

Atölye bilgileri: https://www.istanbulmimarlikfestivali.com/etkinlik2020/mesafeli-siz-ucurt/ma

 

Atölye Katılımcıları:

Yuvacan Atmaca (Mardin), Zahit Mungan(Mardin), Sidar Alışık (Antalya), Bican Sağdıçoğlu (İzmir), Doğan Kalak (Urfa), Ayşegül Ayaydın(Urfa), Abdulkadir Şahin (Kırıkkale), Berfin Demir (Şırnak), Rengin Beçet (Urfa), Merve Şule Yörük (Mardin), Abdullah Öztaş (Kocaeli), Elif Sıtran Akın (Batman), Esra İmer (Maraş), Eylem Sökmen (Ağrı), Doğan Aslan (Urfa), Berfin Büşra Özel (Adana), Yasin Özçetin (Denizli), Tuba Orak (Mardin),  İrem Alpargün (Bursa), Erkan Kambek (İsttabul), Caner Ceylan (Adana), Feride İnci (İstanbul) , Muhammet Karaaslan (Mardin)