T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ
  • /
  • Duyurular
  • /
  • Asia Young Designer Awards (AYDA) 2021 - Arkitera / Emine Merdim Artuklu Mimarlık Sunumu

Asia Young Designer Awards (AYDA) 2021 - Arkitera / Emine Merdim Artuklu Mimarlık Sunumu

Nippon Paint tarafından 13 yıldır düzenlenen Asia Young Designer Awards (AYDA), bu sene Türkiye’nin de katılımıyla toplam 16 ülkede eş zamanlı olarak yapılıyor. “Mimarlık” ve “İç Mimarlık” olmak üzere iki ayrı kategoride ve iki aşamalı (Ulusal ve Uluslararası) olarak düzenlenen yarışmanın bu seneki teması “Empati İçin Tasarla” şeklinde belirlendi.

1 Nisan Perşembe günü saat 18:00'de Arkitera temsilcisi Sayın Emine Merdim Artuklu Mimarlık için Asia Young Designer Awards (AYDA) hakkında Zoom üzerinden bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirecek ve Artuklu Mimarlık öğrencilerinin sorularını yanıtlayacak. Yarışmanın son başvuru tarihi 21 Mayıs 2021, Cuma 23:59.

Katılım için:

https://us02web.zoom.us/j/82873148786?pwd=ckJYUFpaV2huQnhuSVMyTGloY0tlQT09 

Meeting ID: 828 7314 8786

Passcode: 304210

 

Nippon Paint tarafından 13 yıldır düzenlenen Asia Young Designer Awards (AYDA), bu sene Türkiye’nin de katılımıyla toplam 16 ülkede eş zamanlı olarak yapılıyor.

 

“Mimarlık” ve “İç Mimarlık” olmak üzere iki ayrı kategoride ve iki aşamalı (Ulusal ve Uluslararası) olarak düzenlenen yarışmanın bu seneki teması “Empati İçin Tasarla!” şeklinde belirlendi. Son kullanıcının ihtiyaçlarına öncelik veren ve bunu tasarımın merkezine yerleştiren tema, hem insan hem de çevreye dair empatiyi güçlendiren fikirlere odaklanıyor.

 

AYDA 2021 dahilinde, her iki kategorinin ulusal kazananı, daha sonra diğer ülkelerin ödüllü katılımcıları ile de yarışarak, “Asia Young Designer of the Year” unvanını kazanma ve Harvard University Graduate School of Design’da, 10.000 USD değerinde 6 haftalık Design Discovery Programme’a katılma fırsatını da yakalıyor. 

AYDA 2021 yalnızca, Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim gören, 2. sınıf ve üzeri iç mimarlık bölümü öğrencileri ile 3. sınıf ve üzeri mimarlık bölümü öğrencilerine, yüksek lisans eğitimine devam edenlere açık.
Yarışma için herhangi bir alan/arsa verilmiyor, işlev ya da metrekare sınırı bulunmuyor. Bu sayede, öğrenciler dilerse yarışmaya, halihazırda kayıtlı oldukları proje stüdyosunun yürütücülerine danışarak, o dönemki veya eski bir projeleri ile katılabiliyor. Bunun haricinde, yarışmacıların okul için ürettikleri dönem projesinden bağımsız bir proje ile katılım sağlaması da mümkün. Ancak her iki durumda da gönderilen projelerin AYDA 2021 temasına ve başvuru kriterlerine uygun olacak şekilde düzenlenmiş olması gerekiyor.

 

Detaylı bilgi: https://www.arkitera.com/yarisma/asia-young-designer-awards-ayda-2021/ 

Başvuru kiti ve başvuru formu https://nipponboya.com/tr/ayda adresinde. Başvuru kitinden bir önceki dönem kazanan öğrencilerin projelerini görmek mümkün.

23 Mart Salı günü gerçekleştirilen yarışmanın jüri soru-cevap etkinliğini izlemek isteyenler YouTube üzerinden onu da izleyebilirler. https://www.arkitera.com/haber/asia-young-designer-awards-ayda-juriye-sor-etkinligi/