• /
  • HABERLER
  • /
  • Yeni Öğrencilerimizi Karşılamaya Hazırız

Yeni Öğrencilerimizi Karşılamaya Hazırız

Gerçekleştirilen Yüksek Öğretim Kurumlarına Giriş Sınavı sonrası Üniversitemizi tercih ederek farklı bölümlerine yerleşen öğrenciler ilimize gelmeye başladı.

Yeni Öğrenciler İçin Şehrin Farklı Alanlarında Karşılama Alanları Oluşturduk  

Üniversitemiz Rektörlüğü, Mardin’in farklı alanlarına öğrencileri karşılama alanları kurdu. Mardin Havaalanı, Otobüs Terminali ve Şehir Merkezinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında kurulan karşılama alanlarında şehrimize gelen öğrencileri karşılayarak Mardin’e ve Artuklu Üniversitemize hoş geldiniz diyoruz.

Karşılama alanlarına gelen öğrencilere üniversite ile ilgili bilgilendirme, rehberlik, konaklama yerlerine yönlendirme ve ihtiyaç duydukları alanlarda destek veriyoruz. Bu yıl ülkemizin farklı şehirlerinden 4229 yeni öğrenci Üniversitemize yerleşti. 

Yeni Akademik Yıl Pazartesi Günü Başlıyor

Üniversitemizde 2022-2023 Akademik Yılı 19 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Yeni akademik yılda Üniversitemizde; 2 Enstitü, 11 Fakülte, 3 Yüksekokul, 8 Meslek Yüksekokulu, 1 Devlet Konservatuarı, 16 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Rektörlüğe bağlı 3 Eğitim Biriminde 590 akademik çalışan  ile 143 farklı alanda 16274 öğrenciye eğitim vermeye başlayacağız