• /
  • HABERLER
  • /
  • Üniversitemiz, Online Eğitim İle Beytülmakdis’i Gelecek Nesillere Aktaracak

Üniversitemiz, Online Eğitim İle Beytülmakdis’i Gelecek Nesillere Aktaracak

İslam'ın ve Müslümanların ortak davası ve imtihanı konumunda olan Beytülmakdis'i tanımak ve tanıdıktan sonra başka kişilere doğru ve kalıcı bilgilerle aktarabilmek maksadıyla Üniversitemiz ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi tarafından Sertifikalı Online ‘Beytülmakdis’ dersleri verilecek.

Üniversitemiz Kudüs ve Filistin Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Kudüs Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde ve 43 STK’nın üye olduğu Ankara Sivil Toplum Platformu Kudüs Komisyonu işbirliğiyle YouTube  kanalı üzerinden canlı ders verilecek.

Beytülmakdis’in Müslümanların ortak davası olduğunu belirten Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, düzenlenecek olan program ile Beytülmakdis’in içinde bulunduğu hazin durumun tüm detaylarıyla öğrenilmesi ve gelecek nesillere aktarılmasını amaçladıklarını ve akademik eğitim sürecinde Beytülmakdis davasına katkı sağlayabilecek projeler, fikirler, etkinlikler ve daha birçok faaliyetin hayata geçirilmesini planladıklarını söyledi.

Özcoşar, Beytülmakdis'in; geçmiş, güncel, gelecek muhtemel sorunlarının ele alınacağı ve detaylı analizler ile uzman akademisyen sunumlarının yer alacağı programın 10 hafta süreceğini  ve Cumartesi günleri 11.00-13.00 saatleri arası YouTube kanalı üzerinden canlı ders şeklinde olacağını ifade etti. 

26 Aralık 2020 tarihinde başlayacak olan ’Adım Adım Beytülmakdis’ sertifikalı online eğitim programı dersleri için son başvurunun 25 Aralık 2020 olduğu belirtildi.