• /
  • HABERLER
  • /
  • Üniversitemiz Gastronomi Alanındaki Başarısını Madalya İle Taçlandırdı

Üniversitemiz Gastronomi Alanındaki Başarısını Madalya İle Taçlandırdı

Diyarbakır’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘2021 Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı’ kapsamında gerçekleştirilen ‘’Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası’’ yarışmasında, Üniversitemizin Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü şampiyonluk geleneğini devam ettirerek 2 Altın ve 2 Gümüş madalyanın sahibi oldu.

Gastronomi alanında eğitim veren pek çok üniversitenin katılım sağladığı yarışmada Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden eğitmen ve öğrenciler kıyasıya mücadele etti.

Hünerlerin sergilendiği fuarda, ulusal ve uluslararası pek çok aşçılık yarışmasına katılım sağlayarak başarı gösteren Üniversitemizin Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, ’Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası’nda da madalyalar kazanarak başarı geleneğini devam ettirdi.

Üniversitemizin Gastronomi uygulama alanı Öğretim Görevlilerinden; Süleyman Engin, Sadık Öflas, Ali Alkandemir, Ahmet Nehir öncülüğünde yarışmaya katılan MAÜ Gastronomi öğrencileri; Yeter Yıldız, Fatma Tunç, Devrim Erdoğan ve Tayfur

Taşdemir katıldıkları tüm kategorilerde jüriden büyük beğeni alarak 2 Altın, 2 Gümüş madalya almayı hak kazandılar.