• /
  • HABERLER
  • /
  • Üniversite Sporlarını Bölgede Üniversitemiz Temsil Edecek

Üniversite Sporlarını Bölgede Üniversitemiz Temsil Edecek

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Üniversiteler Koordinasyon Toplantısı’na katılan üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire(SKS) Başkanı Mehmet Bayar, Federasyon Eğitim Kurulu Üyeliği ve Bölge Üniversiteleri Temsilciliğine seçildi.

Yaklaşık olarak 150 devlet ve vakıf üniversitesinin Sağlık Kültür ve Spor Daire(SKS) Başkanları ile BESYO ve Spor Bilimleri Fakülte Dekanlarının katıldığı toplantıda Üniversitemiz SKS Daire Başkanı Mehmet Bayar bölge federasyon eğitim kurulu üyeliğine ve bölge üniversiteleri daire başkanları temsilciliğine seçildi.

Bölge üniversiteleri arasındaki koordinasyon ve iş birliğinin arttırılmasının hedeflendiği toplantıya;  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Üniversite Sporları

Federasyon Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay ile devlet ve vakıf üniversitelerinin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanları katıldı.

GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bakan Kasapoğlu, üniversitelerin kendileri için en büyük paydaşlardan biri olduğunu söyledi.