MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • TTK Tarafından Kampüsümüzde Yüzüncü Yıl Kitaplığı Kuruldu

TTK Tarafından Kampüsümüzde Yüzüncü Yıl Kitaplığı Kuruldu

Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanlığı tarafından Üniversitemiz Kütüphanesine kazandırılan ‘Yüzüncü Yıl Kitaplığı’ gerçekleştirilen törenle araştırmacı, akademisyen ve öğrencilerimizin hizmetine açıldı.

Kütüphanemizde gerçekleştirilen açış törenine Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özgen, yöneticilerimiz, hocalarımız ve öğrencilerimiz katıldı.
 
Rektörümüz Özcoşar: “Tarih Araştırmaları Yüzüncü Yıl Kitaplığıyla İvme Kazanacak”
Toplumdaki tarih bilincini geliştirmek amacıyla kurulduğu 1931 yılından günümüze önemli çalışmalara imza atan Türk Tarih Kurumumuzun ‘Yüzüncü Yıl Kitaplığı’ projesinin bütün üniversitelerde araştırma çalışmalarına ivme katacağını söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar kitapların öğrenci, akademisyen ve araştırmacılara destek olacağını belirtti.
Rektörümüz Özcoşar, bu anlamlı çalışmalarından ötürü Türk Tarih Kurumuna ve Kurum Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özgen’e teşekkür etti.
 
Kitaplık TTK Yayınlarından Oluşuyor
Cumhuriyet'in 100. Yılı dolayısıyla Türk Tarihi Kurumu tarafından hayata geçirilen ‘Yüzüncü Yıl Kitaplığı’ projesi hakkında açıklamalarda bulunan Türk Tarihi Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özgen, Cumhuriyet’imizin 100. Yılı’na bir hatıra olmak üzere Türkiye'deki tüm üniversitelerimizin merkez kütüphanelerinde kurum yayınlarımızdan oluşan bir Türk Tarih Kurumu Yüzüncü Yıl Kitaplığı açma projesi başlattıklarını ifade ederek bu kapsamda Mardin Artuklu Üniversitemize de 1200 kitaptan oluşan bir kitaplık kurduklarını belirtti.
TTK Başkanı Özgen projenin gençlerimizin yetişmesine katkıda bulunması temennisinde bulunarak sözlerini sona erdirdi.
 
Türk Tarih Kurumu tarafından üniversitemize kurulan ‘Yüzüncü Yıl Kitaplığı’ 1200 kitaptan oluşuyor.
Yüzüncü Yıl Kitaplığı açış töreninin ardından Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özgen kütüphanemizde incelemelerde bulunarak Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanımız Hilal Ağalday’dan kütüphanemiz bölümleri ve hizmetleri ile ilgili bilgiler aldılar.