MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Tıp Fakültemizin İlk Asistan Doktorları Önlüklerini Giydi

Tıp Fakültemizin İlk Asistan Doktorları Önlüklerini Giydi

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)’u kazanarak Üniversitemiz Tıp Fakültesini tercih eden ve araştırma görevlisi kadrosuyla atamaları yapılan asistan doktorlar beyaz önlüklerini giyerek göreve başladı.

Göreve başlayan asistan doktorlar, Tıp Fakültesimiz Dekanlığında Dekan Yardımcılarımız Prof. Dr. Abdussamet Batur ve Doç. Dr. Hasan Basri Savaş ile bir araya gelerek Tıp Fakültesinin son durumu, asistan eğitim süreci, bilimsel araştırma, eğitim ve klinik hizmetlerin yürütülme usulleriyle ilgili bilgi aldılar.
 
Asistan Doktorlar Mardin’de Hem Sağlık Hizmeti Verecek Hem Uzmanlık Eğitim Alacak
“Acil Tıp”, “Anesteziyoloji ve Reanimasyon” ile “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları” anabilim dallarında ilk aşamada dörder asistan doktor olmak üzere toplam 12 asistan doktor ataması yapıldığını belirten Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Abdussamet Batur, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık hizmeti verecek olan doktorların aynı zamanda burada uzmanlık eğitimlerini de alacağını belirtti.
Bu yıl ilk defa lisans öğrencisi de aldıklarını söyleyen Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Hasan Basri Savaş, yeni dönem için araştırma görevlisi taleplerinin artarak devam ettiğini, asistan doktor sayısının artmasının Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Tıp Fakültemiz için verilecek sağlık hizmetlerinde ilerleme oluşturacağını belirtti.
Dekan Yardımcımız Savaş, Mardin sağlık alanı için bir kazanım olan asistan doktorların ayrıca lisans düzeyinde tıp eğitimine de katkı sunacağını ve Tıp Fakültesine prestij sağlayacağını sözlerine ekleyerek görevlerine başlayan asistan doktorlara başarılar diledi.
 
Asistanlarımız Mardin’de Göreve Yapacak Olmanın Heyecanını Yaşıyor
Beyaz önlüklerini giyerek göreve başlayan çiçeği burnunda asistan doktorlarımız da Mardin’de ve kuruluş sürecini hızlıca tamamlayan Üniversitemiz Tıp Fakültesinde hem eğitim görecek olmaktan hem de sağlık hizmetlerine katkı verecek olmaktan dolayı mutlu ve heyecanlı olduklarını ifade ettiler.