• /
  • HABERLER
  • /
  • Şırnak Üniversitesi ile Araştırma Laboratuvarı İşbirliği Protokolü İmzaladık

Şırnak Üniversitesi ile Araştırma Laboratuvarı İşbirliği Protokolü İmzaladık

Üniversitemiz ile  Şırnak Üniversitesi arasında araştırma-geliştirme (AR-GE), bilimsel ve teknik çalışmalarda kullanılan analizlerin gerçekleştirilmesinde karşılıklı işbirliğini ve ortak girişimleri geliştirmek amacıyla, Merkezi Araştırma Laboratuvarı işbirliği protokolü imzalandı.

İki üniversitenin Merkezi Araştırma Laboratuvarları tarafından yürütülen analizleri, araştırma-geliştirme, bilimsel ve teknik çalışmalara ait bütün iş ve işlemlerin yapılması gibi  birçok alanda mutabakata varılan İşbirliği Protokolü, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Şırnak  Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan tarafından imzalandı. 

Protokol imza görüşmesinde, Protokolün iki üniversitenin araştırma- geliştirme kalitesini ve teknik başarısını tırmandıracağını belirterek konuşmalarına başlayan Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, 
 “Mardin Artuklu Üniversitesi olarak bölgenin her türlü çözümleme ve teknik bilim analizlerine cevap vermek için yüksek donanımlı cihazlarla hizmet ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu protokol ile iki üniversitenin araştırma kalitesine test-analiz ortak çalışmaları ile başarılı bir etki yaratacağına inanıyorum.” dedi

Şırnak Üniversitesi Merkezi araştırma Laboratuvarı ile Üniversitemiz Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nın kendi imkânları çerçevesinde gerçekleştiremedikleri test ve tahlillerin karşılıklı talepler ile karşılanabileceği bilgisini veren Merkezi Araştırma Laboratuvarımız Müdürü Aziz Korkamaz, her iki kurumunda mevcut alt yapılarının ortak kullanımı konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğini ve her türlü bilimsel çalışmalarda tarafların karşılıklı  mevcut alt yapı olanaklarını kullanabileceklerini ifade etti.