MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Rektörümüz, Çalışan Gazeteciler Günü Nedeniyle Gazetecilerle Kampüste Buluştu

Rektörümüz, Çalışan Gazeteciler Günü Nedeniyle Gazetecilerle Kampüste Buluştu

Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama programı gerçekleştirildi.

Program kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, ilimizde görev yapan basın kuruluşlarımızın temsilcileriyle kampüste buluştu.
 
Programa ilimizde faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın kuruluşlarınınım temsilcileri katıldı.
 
Rektörümüz Özcoşar: ‘Mardin’in Ulusal/Uluslararası Tanınırlığında Mardin Basınının Önemli Katkısı Var’
 
Mardin Basınının ruhu, birikimi, işlevselliği ve donanımıyla Mardin için bir şans olduğunu belirten Rektörümüz, Kadim Şehrimizin ulusal ve uluslararası alanda önemli bir yerde bulunmasında Mardin Basınının önemli katkısı olduğunu ifade etti.
 
Mardin’in tarih ve sosyal dokusuna uygun olarak Mardin Artuklu Üniversitesi’nin bir Sosyal Bilimler Üniversitesi kimliğiyle yola çıktığını anlatan Rektörümüz, şehrin ve bölgenin içinde barındırdığı bütün değerleri gün yüzüne çıkararak gelişmesine katkı sunan Mardin Artuklu Üniversitesinin oluşturduğu 5T (Tıp, Turizm, Tarım, Ticaret, Tasarım) Vizyonuyla şehrin gelişimine ivme kazandırdığını kaydetti.
 
Ahlak Bilgi Üretim
 
Öğrencilerinin okuduğu bölüm ne olursa olsun bölümünden başarıyla mezun olmanın yanında çok yönlü gelişmiş, sosyal yönü zengin, her manada donanımlı, ahlak bilgi ve üretimiyle geleceğe güvenle yürüyecek nesiller yetiştirmek idealiyle çalıştıklarını gazetecilere anlatan Rektörümüz, Ahlak Bilgi Üretim anlayışıyla çok yönlü ve insan odaklı çalışmalarını yürüttüklerini ve Mardin Artuklu Üniversitesi olarak zihinlerimizi işgal eden klasik tabuları yıkıp gerçeklerin peşinde kadim bilim geleneğimizden beslenerek yeni bir akademi zihin inşa etmeyi amaçladıklarını kaydetti.
 
Rektörümüz Özcoşar, Mardin Artuklu Üniversitesinde bütün farklılıkların üstünde bir üniversitelilik kimliğinin oluştuğunu sözlerine ekledi.
 
Rektörümüz Gazetecilere Kampüsü Gezdirerek Yeni Eğitim Alanlarımızı Tanıttı
 
Basın kuruluşu temsilcilerine Üniversitemizin çalışmaları hakkında da bilgiler veren Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, haberleriyle çalışmalarını görünür hale getiren basın temsilcilerimize çok teşekkür etti.
 
Programın sonunda Gazetecilere kampüsü gezdiren Rektörümüz Özcoşar, kampüste inşa edilen yeni eğitim dersliklerimizi ve sosyal alanlarımızı da tanıttı.