MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Rektörümüz, 1. Sınıf Öğrencilerimizle Buluştu

Rektörümüz, 1. Sınıf Öğrencilerimizle Buluştu

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Üniversitemizi tercih ederek Üniversitenin farklı bölülerini kazanan 1. Sınıf Öğrencilerimizle buluştu.

Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilen ‘İnsan Tolum ve Medeniyet’ dersinde öğrencilere ‘Geleceğin Üniversitesi, Üniversitenin Geleceği’ konulu bir söyleşi yapan Rektörümüz Özcoşar, öğrencilere Mardin’de bulundukları süre boyunca mutluluklar ve eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Hınca Hınç Dolan Salonda Yakta Kalan Öğrenciler Rektörümüzün Davetiyle Sahnede Oturdu

Soru cevap ve öğrenci katılımlarıyla samimi bir sohbet havasında geçen buluşmaya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler salonu hınca hınç doldurdu. 

Yer bulamayan ve ayakta kalan öğrencileri sahneye davet eden Rektörümüz Özcoşar öğrencileri sahneye oturttu. Buluşmanın gerçekleştiği Atatürk Kültür Merkezi Vali Kılıçlar Salonunu dolduran öğrenciler ve Rektörümüz arasında keyifli diyaloglar da yaşandı.

Rektörümüz Özcoşar, okuduğu bölüm ne olursa olsun o bölümden başarıyla mezun olmanın yanında çok yönlü gelişmiş, sosyal yönü zengin, her manada donanımlı, ahlak bilgi ve üretimiyle geleceğe güvenle yürüyecek nesiller yetiştirmek idealiyle çalıştıklarını anlattı. 

Rektörümüz Özcoşar : Yeni Bir Akademik Zihin İnşa Etmek İstiyoruz

Mardin Artuklu Üniversitesi olarak zihinlerimizi işgal eden klasik tabuları yıkıp gerçeklerin peşinde kadim bilim geleneğimizden beslenerek yeni bir akademi zihin inşa etmeyi amaçladıklarını kaydeden Özcoşar, ahlakla beslenmeyen ve üretime dönüşmeyen bilginin bir anlam ifade etmediğini belirtti.

Rektörümüz, Mardin’de bulundukları süre içinde kendilerini geliştirmeleri, dil öğrenmeleri, kendilerini ve çevrelerindekileri mutlu edecek hava oluşturmaları tavsiyelerinde de bulundu.

Mardin Artuklu Üniversitesinde alacaklarının kendilerine gelecek hayatlarında bir çok kapılar açacağını söyleyen Özcoşar, bütün öğrencilerin kendileriyle doğrudan iletişim kurmasını istedi. 

Buluşma sonunda Rektörümüz Özcoşar, öğrencilerle hatıra selfie fotoğrafı çekti.