MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Öğrencilerimizin Filmi Festivalde Özel Ödüle Layık Görüldü

Öğrencilerimizin Filmi Festivalde Özel Ödüle Layık Görüldü

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü öğrencileri tarafından çekilen Çare adlı film, Uluslararası Mardin Film Festivalinde finale kalma başarısını gösterdi.

Yönetmenliğini ve oyunculuğunu öğrencilerimizin yaptığı kısa film Uluslararası Mardin Film Festivali finalinde beğeniyle izlendi. 
Öğrencilerimizin filmi festival jüri özel ödülünü kazandı.  

Film Bağımlı Bir Gencin Mücadelesini Anlatıyor
Bağımlı bir gencin metruk bir evde uyuşturucu ile olan mücadelesini konu alan Çare filminin yönetmenliğini Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Şeyhmus Abik üstlenirken, başrol oyunculuğunu ise aynı bölümümüzün ikinci sınıf öğrencisi Abdullah Cevheroğlu yapıyor.
Ödül gecesinde jüri özel ödülünü alan filmin başrol oyuncusu öğrencimiz Abdullah Cevheroğlu,  gerçekleştirdikleri bütün çalışmalarda desteklerini yakından gördükleri Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’a teşekkür ederek aldıkları ödülü kendisine armağan ediyoruz şeklinde konuştu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümümüz ikinci sınıf öğrencisi Abdullah Cevheroğlu, çekim sürecindeki destekleri nedeniyle Güzel Sanatlar Fakültesi yönetimine, hocalarına, öğrenci arkadaşlarına ve emek veren herkese teşekkür etti.
Üniversitemiz Öğrencilerinin çektiği Çare filmi,  Yeşilay'ın düzenlediği kısa film yarışmasında, Şırnak Üniversitesi'nin düzenlediği kısa film yarışmasında ve en son Uluslararası Mardin Festivali'nde finalist olma başarısını gösterdi.