MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Öğrencilerimize Pedagojik Formasyon Dersleri Örgün Eğitim İçinde Verilecek

Öğrencilerimize Pedagojik Formasyon Dersleri Örgün Eğitim İçinde Verilecek

 

Pedagojik formasyon eğitimine yönelik detaylar belli oldu. Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamayla Pedagojik formasyon eğitimi sürecine dair bilgilendirmeler yapıldı.    

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlarda/bölümlerde öğrenim gören öğrencilerimize, Yükseköğretim Genel Kurulu kararı doğrultusunda pedagojik formasyon dersleri örgün eğitim içinde seçmeli dersler şeklinde verilecek. 

Öğretmen atamalarına esas olan bölümlerin müfredatına eklenen seçmeli pedagojik formasyon derslerini, halen son sınıfta (mezuniyet aşamasında) olan öğrencilerimiz 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar yarıyılının ders kayıtları döneminde seçerek almaya başlayabilecek. 

Aynı bölümlerde okuyan diğer sınıflardaki öğrencilerimize de 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı güz yarıyılından itibaren pedagojik formasyon dersleri verilmeye başlanacak.

Pedagojik formasyon eğitiminin örgün eğitim süresi içinde verilmesine ilişkin uygulamalar, Yükseköğretim Genel Kurulu’nun konuyla ilgili kararları ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) internet sayfasında yer alan açıklamalar doğrultusunda yürütülecek.

Yükseköğretim Kurulunun “Pedagojik Formasyona Yönelik Bilgilendirme” yazısı için tıklayınız.