• /
  • HABERLER
  • /
  • Mardin'de Okul Kültürü Yeniden İnşa Edilecek

Mardin'de Okul Kültürü Yeniden İnşa Edilecek

Üniversitemiz, bölgeye katkı sunan projeler üretmeye devam ediyor. Son bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği önemli projelere bir yenisini daha ekleyen Üniversitemiz, "Tüm Bireylerin Gelişim ve Öğrenmesini Hedefleyen Kapsayıcı Okul Kültürü ve Uygulamalarının İnşa Edilmesi” projesini de hayata geçiriyor.

Üniversitemizin yürütücülüğünü üstlendiği ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Artuklu Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nin de ortak olduğu “Tüm Bireylerin Gelişim ve Öğrenmesini Hedefleyen Kapsayıcı Okul Kültürü ve Uygulamalarının İnşa Edilmesi” projesi, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu tarafından kabul edildi.
Proje finansmanın, 'Avrupa Birliği Hibe Programları' kapsamında gerçekleştirildiğini ifade eden Üniversitemiz Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Doç. Dr. Halis Sakız,   
"Mardin’in farklı ilçelerinden 10 ilkokulun katılım sağlayacağı projede dezavantajlı koşullarda yaşayan öğrenciler başta olmak üzere, tüm öğrencilerin nitelikli eğitim ve öğretime erişiminin sağlanması adına üniversitemiz öğretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Ekinci danışmanlığında faaliyetler gerçekleştireceğiz." dedi.
Proje kapsamında verilecek olan eğitimlerin, bölümde bulunan öğretim elemanlarının katkılarıyla bir yıl  süre ile  yürütüleceğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ise, 
“Proje ile birlikte, öğrencilerin nitelikli eğitim ve öğretime erişiminin sağlanmasının yanında düzenlenecek faaliyetler kapsamında; aile, öğretmen ve yönetici eğitimleri, materyal geliştirme çalışmaları, bilimsel araştırmalar ve farkındalık artırıcı etkinliklerin yapılacak olmasını son derece önemli bir uygulama olarak görüyorum.  Proje ile birlikte bölgede ki öğrenci ve eğitimcilerimize farklı bir bakış açısı sunulacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.
Proje sözleşmesinin ilgili taraflar arasında imza töreninin önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceği bildirildi.