• /
  • HABERLER
  • /
  • Kampüsümüz Geleceğe Nefes Oluyor

Kampüsümüz Geleceğe Nefes Oluyor

Türkiye’nin ilk ekolojik kampüsü olma yolunda yürütülen çalışmalar kapsamında, ağaç dikimi için ayrılan arazinin geniş tutulması hasebiyle diğer üniversitelerden sıyrılan Mardin Artuklu Üniversitesi, kampüsünü yeşillendirmeye devam ediyor.

Türkiye Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Üniversitemizin akademik ve idari personelleri ile öğrencilerimizin büyük ilgi gösterdiği “Geleceğe Nefes” fidan dikim etkinliği kapsamında 2500 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Mardin Artuklu Üniversitesi Kampüsü Kız Öğrenci Yurdu yanında bulunan ormanlık arazide gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine;  Mardin Valisi Mustafa Yaman, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Genel Sekreterimiz Mustafa Öztürk katıldı.

Türkiye Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Geleceğe Nefes” bağış kampanyası kapsamında 81 ilde 2023 noktada dikimi gerçekleştirilen 11 milyon fidanın 243 bin adedinin, Mardin halkı tarafından bağış yapıldığı bilgisini veren Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, fidan bağışına destek veren tüm doğaseverlere teşekkürlerini  sundu.