MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Filistinli Profesör Üniversitemiz Öğrencilerine İsrail’in Gazze İşgalini Anlattı

Filistinli Profesör Üniversitemiz Öğrencilerine İsrail’in Gazze İşgalini Anlattı

Üniversitemizde Filistin gündemli akademik çalışmalar devam ediyor.
Filistin meselesinin anlaşılabilmesi ve toplumsal duyarlılık oluşabilmesi için farklı alanlarda çalışmalar yürüten Üniversitemiz Rektörlüğü son olarak Filistinli Akademisyen Beytülmakdis Çalışmaları Alanı Kurucusu ve Teorisyeni Prof. Dr. Abd al-Fattah El-Awaisi’yi öğrencilerle buluşturdu.
Prof. Dr. Abd al-Fattah El-Awaisi, öğrencilerimize "israilin Gazze İşgali" konusunu anlattı.

El-Awaisi: İsrail Canlı Bırakmamaya Ayarlı Bir Ruh Haliyle Saldırıyor
 
Gazze’de bir savaşın değil her türlü insani değerden uzak toplu bir soykırımın olduğunu söyleyen El-Awaisi, Gazze’nin suyunun, elektriğini ve iletişiminin kesildiğini, bütün dünyayla bağlarının koparıldığını, bombardımanlar altında ölmeyenlerin ilaçsızlıktan, susuzluktan, hastalıktan ve tedavisizlikten öldüğünü belirtti.
Çocukların akmayan muslukların başında dudakları kurumuş bir şekilde çaresizce ağladığını ve toplu katliamlardan kurtulanların canlı canlı ölüme terkedildiğini anlatan El-Awaisi, Siyonist İsrail’in hiçbir canlı bırakmamaya ayarlı bir ruh haliyle Gazze’ye saldırdığını aktardı.
 
Özgür Filistin’in Yolu Güçlü Bir Türkiye’den Geçiyor
 
Filistin’de Müslümanlara karşı sadece İsrail’in değil Amerika’nın, İngiltere’nin, Fransa’nın, Almanya’nın ve birçok batı ülkesinin savaştığını sözlerine ekleyen Filistinli Profesör söz konusu Gazze ve Müslüman halk olunca dünyanın sağır ve dilsiz olduğunu kaydetti.
Türkiye’nin Filistin’e yönelik güçlü maddi ve manevi desteği olduğunu ifade eden El-Awaisi, güçlü bir Türkiye’nin İslam Dünyası ve özgür bir Filistin için çok önemli olduğunu belirterek bütün Filistinlilerin Türkiye’ye duacı olduğunun altını çizdi.
Rektörlük Binası AKM Salonlarında gerçekleştirilen programda salonu dolduran öğrenciler söyleşiyi ilgiyle takip edip notlar aldılar.
 
Filistinli Akademisyen Öğrencilere Gazze İşgalini Anlatmaya Devam Edecek
 
Beytülmakdis Çalışmaları Alanı Kurucusu ve Teorisyeni Prof. Dr. Abd al-Fattah El-Awaisi hocanın bir hafta boyunca öğrencilerle buluşmak üzere üniversitemizin misafiri olacağını söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Beytülmakdis Çalışmaları Alanı Kurucusu ve Teorisyeni Prof. Dr. Abd al-Fattah El-Awaisi hocayı farklı ilçelerde bulunan fakülte, yüksekokul ve yerleşkelerdeki öğrencilerimiz ile isteyen bütün bölge üniversitesi öğrencileriyle buluşturacaklarını ifade etti.