MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Depremzede Çocuklara Yönelik Spor Turnuvalarımızın Ödül Törenini Yaptık

Depremzede Çocuklara Yönelik Spor Turnuvalarımızın Ödül Törenini Yaptık

Depremden etkilenen illerden ilimize gelen ailelerin çocukları kendileri için düzenlenen spor turnuvalarıyla moral buluyor.

Çocuklar Hem Eğleniyor Hem de Deprem Duygularının İzini Siliyor
 
Üniversitemiz, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Mardin AFAD ve işbirliğinde gerçekleştirilen spor oyunları turnuvalarında çocuklar hem eğleniyor hem de yaşadıkları olumsuz duyguların izlerini siliyor.
 
Gönüllü Üniversite Öğrencilerinin koordinasyonunda gerçekleştirilen turnuvalara 6-18 yaş arası bütün çocuklar katılıyor.
 
Futbol, Voleybol ve Masa Tenisi alanlarında düzenlenen ve iki hafta süreyle devam eden spor turnuvaları sonunda Üniversitemiz kampüsünde bulunan KYK Kasımiye Öğrenci Yurdumuzda ödül töreni yapıldı.
 
Ödül törenine Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, misafir ailelerimiz ve çocuklar katıldı.
 
Şampiyonlar Ödüllerini Rektörümüzün ve Gençlik Spor Müdürünün Elinden Aldı
 
Düzenlenen oyunlarda şampiyon olan takım ve oyuncu çocuklar şampiyonluk ödüllerini Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik’in elinden aldılar.
 
Bölgemizde yaşanan depremin ilk anından itibaren yerleşkelerini vatandaşlara açan ve depremin yaşandığı illere destek çalışmalarını başlattıklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, deprem nedeniyle yaşanan göç sonrası da depremin yaralarını sarmak için bütün imkanları ve insan kaynaklarıyla çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydetti.
 
Rektörümüz Özcoşar: Çocukların Yüzündeki Işıltı Büyükler İçin Yaşam Sevinci Olacak
 
Çocukların gözündeki ışıltının büyükler için yaşam sevinci olduğunu belirten Rektörümüz Özcoşar, çocukların yüzündeki küçük tebessümlerin büyük mutlulukları getireceğini anlattı.
 
Depremzede Çocuklardan Anlamlı Teşekkür
 
Deprem mağduru çocuklara yönelik Spor Oyunları Turnuvalarının ödül töreninde Mardin’de misafir kalan çocuklar, imzalarını atıp Üniversitemize teşekkürlerini yazdıkları tişörtü Rektörümüz Özcoşar’a hediye ettiler.
 
Bölgemizde yaşanan deprem sonrası bölgeden Mardin’e ailelerin ve çocukların gelmeye başladığı günden itibaren ailelere ve çocuklara yönelik etkinliklerine başladıklarını söyleyen Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, çocuklar güldüğünde yeniden bütün dünyanın güleceğini sözlerine ekledi.
 
Ödül töreninin sonunda Rektörümüz Özcoşar tarafından bütün çocuklara hediye verildi.
 
Program Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız tarafından yapılan çiğ köfte ikramıyla sona erdi.