• /
  • HABERLER
  • /
  • Depremzede Ailelerimiz İçin Ramazan Şenliklerimiz Başlıyor

Depremzede Ailelerimiz İçin Ramazan Şenliklerimiz Başlıyor

Bölgemizde yaşanan deprem sonrası yardım ve psikososyal destek çalışmalarıyla deprem yaralarını saran Üniversitemiz deprem nedeniyle Mardin'e gelen depremzede ailelerimiz ve çocuklarına yönelik Ramazan Şenlikleri gerçekleştiriyor.

Ramazan şenliklerimiz kapsamında geleneksel çocuk oyunları, sanat çalışmaları, çocuk etkinlikleri, geleneksel sahne gösterileri ve özel ikramlar olacak.

Şenlik Programı Kapsamında Geleneksel Orta Oyunlarımıza da Yer Verilecek

Hazırladığımız  programda geleneksel orta oyunlarımızdan olan Hacivat ile Karagöz, Aşık ile Maşuk, Kavuklu ile Pirşekar, Kavuklu ile Külhanbeyli gösterileri de gerçekleştirilecek.
Programda ayrıca çocuklara keyifli vakitler geçirtmek üzere palyaço, manileriyle davulcu ve şerbetçi de yer alacak.

Özcoşar: “Depremzede Misafirlerimizle Dayanışma İklimini Ramazan Boyunca da Sürdürüyoruz” 

Özelikle çocukların yaşanan deprem nedeniyle olumsuz etkilendiğini ve travmalar yaşadığını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, çocukların kendileri için hazırladıkları Ramazan Şenlikleri programında eğlenceli vakit geçirerek depremin meydana getirdiği olumsuz duygulardan uzaklaşacağını belirtti.
Şenliklerin 23 Mart Perşembe akşamı başlayacağı bilgisini veren Rektörümüz Özcoşar, şenlik programının Ramazan ayı boyunca Pazartesi ve Perşembe olmak üzere haftanın iki günü akşam saat 20.00’da Üniversite Kampüsümüzde gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.
Ramazan Şenliği Programımız Ramazan’ın 27. günü olan 18 Nisan Salı günü gerçekleştirilecek kapanış programıyla sona erecek.  

Deprem Misafirlerimizi ve Bütün Halkımızı Bekliyoruz 

Depremzede ailelerimiz ve çocukları başta olmak üzere şenliklerimize bütün halkımızı bekliyoruz.