MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Depremzede Aileler Turizm Fakültemizin Hocaları Rehberliğinde Tarihi Şehir Mardin’i Gezdi

Depremzede Aileler Turizm Fakültemizin Hocaları Rehberliğinde Tarihi Şehir Mardin’i Gezdi

Bölgemizde yaşanan ve binlerce ailenin ikamet ettikleri şehirlerinden ayrılarak farklı illere göç etmelerine neden olan Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Mardin’e de yoğun bir göç yaşandı.

Mardin’e göç eden bütün aileler Mardin Valiliği Koordinesinde kendileri için hazırlanan konaklama yerlerine yerleştiriliyor.

Depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikososyal çalışmalar da aralıksız olarak devam ediyor.

Aileler Tarihi Mardin’e Hayran Kaldı

Ailelerin yaşadıkları olumsuz duyguların etkisini silmek için düzenlenen çalışmalar kapsamında Üniversitemiz Turizm Fakültesi ve Mardin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde ailelere yönelik Mardin şehir gezisi düzenlendi.

Misafir ailelerin moral ve  motivasyonlarını yükseltmek amacıyla düzenlenen Mardin gezisinde Kasımiye Medresesi, Tarihi Mardin Çarşısı, Ulu Cami, Mardin Evleri, Üniversitemiz Uygulama Oteli olarak hizmet veren Eski PTT Binası gezildi.

Mardin’i çok beğendiklerini söyleyen aileler bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmediler.

Mardin Gezisine Turizm Fakültemiz Hocaları Rehberlik Etti

Gezide Üniversitemiz Turizm Fakültesi hocaları ve Mardin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzmanları da ailelere eşlik ederek rehberlikte bulundular.

Misafir ailelerimize moral kaynağı olmak ve yaşadıkları zor günlerin etkisinden kurtulmalarını sağlamak için gezileri programladıklarını belirten Turizm Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Serhat Harman, Mardin Şehir gezilerinin devam edeceği bilgisini verdi.