MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Depremde Vefat Eden Üniversite Öğrencileri ve Vatandaşlar Mevlid Programıyla Anıldı

Depremde Vefat Eden Üniversite Öğrencileri ve Vatandaşlar Mevlid Programıyla Anıldı

Bölgemizde yaşanan ve 11 ilde kayıplara neden olan depremlerde hayatını kaybeden üniversite öğrencileri ve vatandaşları anmak amacıyla Üniversitemiz tarafından Mevlid-i Şerif programı düzenlendi. 

Anma programı üniversitemiz kampüsünde bulunan Zeynel Abidin Erdem Camiinde gerçekleştirildi.

Programa Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,  İl Protokolü, İl Kurum Yöneticileri, STK Temsilcileri, Üniversitemizin  akademisyenleri, öğrencileri ile  çalışanlarımız ve vatandaşlar katıldı. 

Depremde Vefat Eden Üniversite Öğrencileri ve Vatandaşlar İçin Üç Dilde Mevlid-i Şerif Okundu 

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan anma programında vefat eden Üniversitemiz öğrencileri ve vatandaşlar için üç dilde Mevlid-i Şerif okundu.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ama 11 ilde yıkıma ve can kayıplarına neden olan depremin bütün ülkede ortak bir acı yaşattığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, milletçe yürekleri kanatan bu depremde üniversitemizin farklı bölümlerinde eğitimlerini sürdüren ve deprem bölgesinde ikamet eden 7 öğrencimizi de kaybetmiş olmanın derin hüznü içerisinde olduklarını ifade etti.

Kaybettikleri öğrencileri başta olmak üzere depremde vefat eden bütün vatandaşları anmak amacıyla Mevlid-i Şerif programını düzenlediklerini sözlerine ekleyen Özcoşar, hayatını kaybeden öğrencileri ve vatandaşları rahmetle anarak ailelerine sabır dileklerini iletti.

Rektörümüz Özcoşar, programa katılan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’a, İl Protokolüne, STK Temsilcilerine, Üniversitemiz öğrencilerine, hocalarına, çalışanlarına ve vatandaşlara teşekkür etti.

Anma Programı Dualarla Sona Erdi

Mevlid-i Şerif programı Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysi Ünverdi tarafından yapılan konuşma ve İl Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından yapılan dualarla sona erdi.