MAÜ-ÇÖZMER
  • /
  • HABERLER
  • /
  • Deprem Çocuklarının Yüzü Üniversitemiz  Öğrencileriyle Gülüyor

Deprem Çocuklarının Yüzü Üniversitemiz  Öğrencileriyle Gülüyor

Bölgemizde yaşanan depremin ilk anından itibaren yerleşkelerini vatandaşlara açan Üniversitemiz, depremin yaralarını sarmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Depremin meydana geldiği 6 Şubat günü sabahı ve sonrası yardım ve destek faaliyetleri için sahada olan Üniversitemiz gönüllü öğrencileri deprem nedeniyle Mardin’e gelen misafir çocuklarla spor sahalarına da iniyor.

Üniversite Öğrencilerimiz Çocukları Ziyaret Edip Onlarla Spor Oyunları Oynuyor

Ailelerin kaldıkları mahalle, yurt ve otelleri ziyaret eden üniversitemiz öğrencileri burada çocuklarla futbol, basketbol gibi oyunlar oynuyor ve onların güzel vakit geçirmelerini sağlıyor.

İlk günkü duyarlılık ve hassasiyet ile deprem mağduru ailelerimize, öğrencilerimize ve çocuklarımıza yönelik destek çalışmalarımızı sürdürüyoruz diyen Üniversitemiz  Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, çocukların yüzünü güldüren iyi yürekli öğrencileriyle gurur duyduğunu belirtti.

Rektör Özcoşar: Çocukların Mutluluğu Yeniden Umut Oluyor

Çocukların mutluluğunun kendilerine yeniden umut olduğunu kaydeden Rektörümüz Özcoşar Üniversitenin depremin yaralarını sarmak ve acıları azaltmak için gerçekleştirdiği bütün çalışmalara katılan üniversite öğrencilerine teşekkür etti.