• /
  • HABERLER
  • /
  • BESYO ‘Özel Yetenek Sınavı’nı Başarı ile Tamamladı

BESYO ‘Özel Yetenek Sınavı’nı Başarı ile Tamamladı

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından 2-4 Eylül tarihleri arasında Kampüs alanımızda gerçekleştirdiği ‘2020-2021 Akademik yılı Özel Yetenek Sınavı’ başarı ile tamamladı. 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz tarafından gerçekleştirilen sınavın, fotosel kronometre cihazları kullanılarak son derece objektif bir şekilde tamamlandığı bildirildi.

COVİD-19 Pandemi süreci nedeniyle açık havada ve sosyal mesafe kuralını gözeterek gerçekleştirilen yetenek sınavı için gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirten BESYO Müdürü Doç. Dr. Serdar Geri, “MAÜ  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olarak hazırlamış olduğumuz parkurlarımızı şeffaflık ilkemiz doğrultusunda başarılı bir şekilde tamamladık. Fotosel ölçüm cihazları ile başlayıp-biten parkurlarımızın sonuçları aynı anda hem scoreboard hem de bilgisayar sistemine işlenmesinin yanında profesyonel hakem heyeti tarafından da manuel olarak kayıt altına alındı.” dedi.

Gerçekleştirilen Özel Yetenek sınavına ‘Objektiflik Sınavı ‘da denilebileceğini  söyleyen Geri, hiçbir öğrenciye yönelik hak ihlalinin yapılmadığını vurgulayarak düzenlenen parkur performanslarının video kaydına alınarak arşivlendiğini belirtti.

Doç. Dr. Geri, toplam kontenjan sayısının 180 olduğu sınava, çoğunluğu Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesi olmak üzere çeşitli illerden 1500 öğrencinin yoğun ilgi göstererek başvuruda bulunduğu bilgisini verdi.