• /
  • HABERLER
  • /
  • Bangladeş Büyük Elçisinden Rektörümüze Ziyaret

Bangladeş Büyük Elçisinden Rektörümüze Ziyaret

Bangladeş Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ekselansları Mosud Mannan Mardin ziyareti kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette ilk olarak şeref defterini imzalayan Büyükelçi Ekselansları Mosud Mannan rektörlük makamındaki kabulde, Mardin’de bulunmaktan ve üniversiteyi ziyaret etmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.
 
Mardin’e gelmeyi uzun süredir planladığını ancak pandemi sebebiyle ziyaretini şimdi gerçekleştirebildiğini söyleyen Büyükelçi Mosud Mannan, Mardin’in çok müstesna ve güzel bir şehir olarak gördüğünü ve çok etkilendiğini belirtti.
 
Mardin Artuklu Üniversitesi’nin bölgesinde çok önemli çalışmalara imza attığını vurgulayan Mosud Mannan, MAÜ ile ülkesindeki üniversiteler arasında başta sosyal bilimler olmak üzere turizm, sağlık, dil ve edebiyat gibi alanlarda ortak çalışmalar yapılabileceğini ve öğrenci- akademisyen değişim programları düzenlenebileceğini belirterek bu konuda Büyükelçilik olarak her türlü çalışmaya katkı vermeye hazır olduklarının ifade etti.
 
Türkiye ile Bangladeş arasında köklü tarihi ilişkiler bulunduğunu belirten Büyükelçi Mannan, bu ilişkileri başta eğitim olmak üzere ticaret gibi farklı alanlara da yaymak gerektiğini söyledi.
 
Kardeş ülke olarak gördükleri Bangladeş büyükelçisi Mosud Mannan’ı üniversitede ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Üniversite hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, MAÜ ile Bangladeş üniversiteleri arasında iş birliği imkanlarını geliştirmekten memnuniyet duyacaklarını söyledi.
 
Özcoşar, ikili görüşmeler doğrultusunda gerekli işbirliği anlaşmaları ve değişim programlarının başlatılması için çalışmalara hemen başlanacağını söyledi.