T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ Sosyal Tesisler İşletme Müdürlüğü
  • /
  • Fitness

Fitness

Fitness Salonunda; Kardiyovasküler egzersizler için koşu bandı ve eliptik bisiklet bulunmaktadır.Serbest ağırlık bölümünde halter ile olimpik kaldırışlar, dambıl ile farklı kas gruplarına yönelik kuvvet ve hipertrofi antrenmanları, kettlebell ile koordinasyon antrenmanları yapılabiliyor ve kullanıcının isteği ile antrenörler tarafından hedefe yönelik antrenman programlarının hazırlanabileceği imkânlar mevcuttur.

Fitness Salonunda, mat üzerinde yer egzersizleri ile core bölgesini hedef alan egzersizler yapılabilmektedir. Her kas grubunu çalıştırmaya yönelik ağırlık makinesi bulunmaktadır. Makineler yeni başlayan bireyler için doğru formda egzersiz yapma fırsatı sunmakta aynı zaman da sakatlanma riskini azaltmaktadır.

Kablolu istasyon ile hareketleri çeşitlendirebilir ve farklı açılardan kasları hedef alarak çalıştırabilmektedir.

TRX ile vücut ağırlığı kullanılarak farklı dirençlerde egzersizler yapılabilmektedir. Jump box, ağırlık topu, direnç bandı ile egzersizlerin çeşitlenmesi sağlanabilir. Kullanıcının isteği ile Personal Trainer (Kişisel Antrenör) eşliğinde istenilen hedefe etkili ve hızlı şekilde ulaşılabilir.

Tesisimiz Pazartesi günü kapalıdır. 

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü