T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
  • /
  • DEKANIN MESAJI

DEKANIN MESAJI

 

Fakültemizin Değerli Öğretim Elemanları ve Sevgili Öğrenciler,

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, 17 Nisan 2019 tarihli 30749 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi uyarınca resmi gazetede yayımlanan Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu´nun Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesine yönelik karar ile kurulmuştur.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; 4 profesör, 3 Doçent, 10 Dr. Öğretim Üyesi, 7 Öğretim Görevlisi, 12 Araştırma Görevlisi ve 807 öğrencisi ile; Hemşirelik, Ebelik, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Çocuk Gelişimi bölümleriyle evrensel ve kültürel değerlere saygılı, ülke gereksinimlerine yönelik sağlık hizmetlerinde etkin ve başarılı meslek insanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Fakültemiz yeni açılan Sosyal Hizmet, Odyoloji ve Sağlık Yönetimi bölümleri ile Mardin ili ve üniversitemizin eğitim ve öğretim açısından gelişimine katkıda bulunmaktadır. 

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, sağlık sektöründe hızla yaşanan değişim ve gelişmeleri takip ederek, toplumun her alanında istihdam edilebilen nitelikli personel gereksinimini karşılaması açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Fakültemizi; stratejik planı doğrultusunda, alanında ülkemizde ve bölgemizde önemli bir kurum yapmak, sağlık politikalarının oluşturulmasında etkin ve saygın bir kurum haline getirmek ve iş birliklerimizle, alanında uluslararası tanınan fakültelerden biri yapmak vazgeçilmez amacımızdır.

Toplumun değerlerine ve etik ilkelere saygılı, gelişime açık, lider vasıflı mezunlar verme amacımıza yoğun emekleri ile katkı veren değerli öğretim üye ve elemanlarımıza, tüm idari personelimize teşekkür ediyor, bu yolda birlikte yürüdüğümüz sevgili öğrencilerimize ve mezunlarımıza ömür boyu başarılar ve mutluluklar diliyorum.

 

Prof. Dr. Canan EREN DAĞLI

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü