T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ PROJELER KOORDİNASYON OFİSİ
  • /
  • SANAYİCİ - MEZUN BULUŞMASI

SANAYİCİ - MEZUN BULUŞMASI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda 2019 yılı için belirlenen “Mesleki ve Teknik Eğitim” teması doğrultusunda yürütülecek faaliyetlerden biri olan “Sanayici Mezun Buluşması” programı Ofisimizin desteğiyle Dicle Kalkınma Ajansının ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Mardin’de faaliyet gösteren örnek sanayi işletmeleri yetkilileri ile Mardin Artuklu Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ve Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri ile mezunlarını buluşturan organizasyon Dicle Kalkınma Ajansının konferans salonunda gerçekleştirildi. Ofisimiz organize edilen programa yoğun bir katılım olurken özellikle öğrenci ve mezunlar salonu tıka basa doldurdu.

Ofisimiz öncülüğünde, Dicle Kalkınma Ajansı ile Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen Sanayici Mezun Buluşması Programına, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odaları, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Mardin Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaların yetkilileri katıldı

Programın açılış konuşmalarını Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ile Mardin Artuklu Üniversitesi adına Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Cemal Oğuz yaptı. Yılmaz Altındağ yaptığı konuşmada programın amacının meslek okulları mezunları ya da mezun olacakların istihdam edilebilirliklerini artırmaya yönelik olarak iş gücü ihtiyacı bulunan işletmelerle öğrencilerin ve okul yönetimlerinin bir araya gelerek ağ ilişkileri kurmalarını sağlamak olduğunu söyledi. “Hayata atılacak olan gençlerimize yol göstermek için Mardin’de örnek teşkil edebilecek sanayi işletmeleri yetkililerinin tecrübelerini kendileriyle paylaşmaları büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü hayat deneyimi olan sanayicilerin öğrencilerimize ve mezunlara aktaracakları çok şey olduğuna inanıyorum. Kendileri de ayaklarına kadar gelmiş olan bu fırsatı yüz yüze merak ettikleri soruları sorarak en iyi şekilde değerlendireceklerdir” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından sanayicilerin tecrübe paylaşımı oturumuna geçildi. Oturumun Moderatörlüğünü Mardin Artuklu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Kayaoğlu yaptı. Sanayici değerlendirmelerini İpek Bulgur Yönetim Kurulu Üyesi ve Mardin Bulgur İmalatçıları Derneği Başkanı Faysal Sun, Kalekim İşletme Yöneticisi Ulaş Dural, Mardin Boru İdari ve Mali İşler Müdürü Bülent Çelik, Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil El ve Mahserte Tekstil İşletme Sahibi Hilal Baran tarafından gerçekleştirildi.

Sanayicilerin tecrübe paylaşımının akabindeki değerlendirme bölümünde katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından program sona erdi.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü