T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI
  • /
  • HAKKINDA

HAKKINDA

KURULUŞ BİLGİLERİ

Üniversitemiz 29 Mayıs 2007 tarih ve 26536 Sayılı Resmi Gazete ile kanunla kurulmuş olup, Rektörlüğümüze bağlı Personel Daire Başkanlığı Rektörlük Ek Binasının zemin katında hizmet vermektedir.

Başkanlığımızda 1 daire başkanı, 3 şube müdürü V., 2 şef, 1 tekniker, 2 memur, 1 teknisyen, 2 bilgisayar işletmeni, 1 Hizmetli ve 1 destek personeli (temizlik) kadrosuyla görev yapmaktadır.

MİSYONUMUZ

Üniversitenin insan gücü planlamasında Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik, Yönerge ve Mevzuat ışığında personel politikasını belirlemek, personel sisteminin geliştirilmesi ile ilgili önerilerde bulunmak. Üniversite personelinin atama, özlük ve emeklilik işleri ile ilgili işlemleri yapmak. İdari personelin hizmet öncesi ve hizmet içi eğitim programlarını düzenleyerek daha ilerdeki görevlere hazır hale getirmek amacıyla eğitim seviyelerini en üst seviyelere çıkarmaktır.

VİZYONUMUZ

İnsan gücü planlaması amacıyla çalışmalar yapmak, personel sistemlerinin geliştirilmesi ile ilgili önerilerde bulunmak, idari ve akademik personelin atama, özlük, kadro ve emeklilik işleri ile ilgili işlemlerini gerçekleştirmek
 

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü