T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN ÖĞRETİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ
  • /
  • Sosyal Hizmetler

Sosyal Hizmetler

Sosyal Hizmetler Bölümünün Amacı Nedir?

Sosyal Hizmetler Ön Lisans bölümü; amaç toplumda oluşan sorunlar veya aksaklıklar üstüne planlamalar yapan ve yardıma muhtaç herhangi bir kişi için mesleki deneyimleri aracılığıyla yönlendirmeler yapacak bireyler yetiştirmektir.

Sosyal Hizmetler Bölümünden Mezun Olan Kişilere Ne Denir?

Bu bölümden mezun olan kişilere Sosyal Çalışmacı unvanı verilirken, çalıştığı kurumlarda bir nevi aktif memurluk hizmeti görür.

Sosyal Hizmetler Bölümünden Mezun Olan Kişiler Nerelerde Çalışır?

Bu bölümden mezun olanlar için en avantajlı kısım çok sayıda yerde çalışma imkanı olmasıdır. Genellikle devlet bünyesinde olan bu yerler için atamalar KPSS aracılığıyla yapılmakta, özelde de çalışma imkanı bulunmaktadır. Çalışılabilecek yerle birkaç örnek vermek gerekirse;

Sosyal Çalışmacılar Ne İş Yapar?

Sosyal hizmet mezunu olan sosyal çalışmacılar, çalıştıkları kurum veya kuruluş bünyesine göre farklı görevler alabilir. Genellikle yaptıkları işler ise iki kısımda incelenebilmektedir. Bunlar;

Lisans Tamamlama İmkanları Var mı ?

Sosyal Hizmetler Önlisans programını başarı ile bitiren mezunlar ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Sosyal Hizmet ve Sosyoloji dikey geçiş programlarına geçiş yaparak eğitim fırsatlarını sürdürebileceklerdir. 

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü