T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ
  • /
  • Arapça YDS YÖKDİL

Arapça YDS YÖKDİL

2020-2021 YDS - YÖKDİL ARAPÇA KURSU

 

Başlama ve Bitiş Tarihi                 : 31 AĞUSTOS 2020    -    28 MART 2021

Toplam Süre                                  : 30 Hafta (TOPLAM 120 SAAT)

Haftalık Ders Saati                        : 4 Saat   

Gün ve Saati                                  : PAZARTESİ - PERŞEMBE  Saat: 20:00 - 22:00 ( Öğrenci taleplerine göre değişkenlik gösterebilir )  

Kurs Ücreti                                    : 600 TL ( Online Ödeme )

Kurs Eğitmeni                                : Öğr.Gör. FUAT YÜKSEL

İletişim                                          : yukselfuat@gmail.com

 

Kursun açılabilmesi için en az 15 kişinin başvuru yapması gerekmektedir. Kursun açılmaması durumunda takip eden 10 gün içerisinde kurs ücreti olan 600 TL geri iade edilir.

 

AÇIKLAMALAR

İÇERİK                                                  : Kursumuzun sürecinde belli bir alt yapısı olan kursiyerlerimizle YDS  sınavlarında çıkmış  olan sorular birer birer masaya yatırılıp incelenecek; soruları kısa sürede çözme yöntem ve teknikleri üzerinde durulacaktır.( Bu tür sınavlar adayın bir yandan hemcinsleri, diğer yandan da süre ile yarıştıkları sınavlardır )Bir dile akademik açıdan hâkimiyet sağlama;  o dilin gramer yapısına vakıf olma ve o dilin her  alanındaki kelime terminolojisine sahip olma ile gerçekleşir. Bu sebeple kurs esnasında sistematik olarak ARAPÇA lisanının akademik sınavlarında kullanılan popüler kelimeler, fiiller ve bu fillerle kullanılan yardımcı edatlar öğrencilere sanal ortamda paylaşılacaktır. Ayrıca bu tür sınavlarda kullanılan önemli gramer kaideleri dersler esnasında detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Öğrenci dersler başlamadan önce çözülecek soru dokümanını masasında bulunduracak; hocanın anlattığı önemli hususları, çeviri yöntem ve tekniklerini, soruları kısa yoldan çözme metotlarını dokümanı üzerine yazarak not edecektir. Öğrencinin ders bitiminde dokümanını tekrar etmesi öğrendiklerinin pekişmesi açısından çok önemlidir. YDS sınavları akademik dil sınavlarının en zorlayıcı ve kaliteli sorularını barındırdığından çözülecek tüm sorular YDS platformlarından seçilecektir. Her başarı öyküsünün arkasında ciddi bir disiplin mekanizmasının olduğu hatırlandığında dersleri dikkatle dinleyen ve katılımda fire vermeyen arkadaşlar başarıya ulaşacaktır…

KAYNAKLAR                                      : Bu kurs esnasında hoca kendi oluşturduğu şablonları kelime ve fiil dokümanlarını sanal ortamda paylaşacaktır.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

HESAP NUMARALARIMIZ

TL HESABI
IBAN TR43 00 0100 0092 6341 8954 5001
Hesap İsmi Mardin Artuklu Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi
Banka Ziraat Bankası
   
USD HESABI
IBAN TR32 00 0100 0092 6341 8954 5005
Hesap İsmi Mardin Artuklu Universitesi Doner Sermaye
BIC TCZBTR2A
Banka 92- Mardin – Ziraat Bankasi
T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü