T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN ÖĞRETİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ
  • /
  • Almanca Dil Eğitimi

Almanca Dil Eğitimi

ALMANCA DİL EĞİTİM KURSLARI 

 

Avrupa Birliği`nin anahtar dili olan Almanca; Almanya, Avusturya ve İsviçre`nin resmi dilidir. Ayrıca birçok Avrupa ülkesinde yaygın olarak konuşulmaktadır. Köken itibarı ile Germen Dil Grubu`nun  bir bölümünü teşkil eder, bu nedenle İngilizce`ye daha yakındır. Almanca İngilizce'den sonra Avrupa ve Avrupa Birliği'nde en çok kullanılan ikinci dildir. Almanca; astronomi, mühendisliğin tüm dalları, genetik, biyokimya, biyomedikal, fizik, kimya, moleküler biyoloji, botanik, iktisat, felsefe, psikoloji, siyasal bilimler,zooloji, sanat tarihi, film-radyo-televizyon ve müzik konularında kariyer hedefleyenler için ideal bir dildir.  Her seviye  kur programımızın eğitimelri online  olup, 2 ay ve 72 saatten oluşur.

 

Almanca A1; 72 Saat sürecek olan bu online eğitim özellikle hiç bir bilgisi olmayan ve ilk defa öğrenecekler için temel sevieyede eğitim vermektedir. Günlük hayatta karşılaşabileceğiniz ifadeleri anlama, konuşma ve yazma becerisi kazandırılmaktadır.  Almanca A1 kurusmuzla; Somut ihtiyaçları karşılamaya yönelik, çok sık kullanılan ifade şekillerini vebasit cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve başkalarını tanıtabilir, başka kişilere kişisel sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara karşılık verebilir (nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları, nelerden hoşlandıkları vb.). Karşısındakiler yavaş ve anlaşılır konuşur ve yardımcı olurlarsa, onlarla basit şekilde anlaşabilir.

 

Almanca A2; Temel seviye almanca eğitimi alanların bilgi düzeyini geliştirmek için 72 saat sürecek online eğitim proğramıdır. Almanca olarak konuşma, anlama ve yazışma konularına hakim olacaksınız. Almanca A2 ; kurusmuzla; Dolaysız anlatımlarda cümleleri ve sıkça kullanılan deyimleri anlayabilir. (kişinin kendisi, ailesi, alışveriş, iş ve yakın çevresi ile ilgili bilgiler vb.). Yabancı olmadığı basit ve sıkça karşılaşılan durumlarda iletişim kurabilir. Basit ifadelerle nereli olduğunu, eğitimini, yakın çevresini ve somut ihtiyaçlarını anlatabilir. Her bir kur için kurs ücreti 600 TL'dir

 

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

TL HESABI
IBAN :TR43 0001 0000 9295 2787 9850 01
Hesap İsmi :Mardin Artuklu Üniversitesi Uzaktan Öğr. Uyg. ve Arş. Merkezi D.S.İ
Banka : Ziraat Bankası
T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü