T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ MARDİN MESLEK YÜKSEKOKULU
  • /
  • MAKİNE ve METAL TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

MAKİNE ve METAL TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

Makine ve Metal Teknolojileri bölümü öğrenim süresi: 4 yarıyıldan oluşan 2 yıllık bir süreci kapsamaktadır. Bu süre içerisinde öğrenciler teorik derslerle birlikte atölye dersleri de alarak eğitimlerini tamamlamaktadırlar. Almış oldukları derslerin seçimleri özellikle öğrencilerin mezun olduktan sonra işe girme imkanlarını arttırıcı yönde yapılmaktadır.

Mesleki eğitim sürecinin sonunda mezunlarımız; iyi derecede teknik resim çizebilen, torna, freze, taşlama gibi konvansiyonel takım tezgahlarını, gelişmiş bilgisayar kontrollü CNC tezgahlarını, Autocad ve SolidWorks gibi çizim programlarını kullanarak makine parçalarının yapımı için gerekli beceriyi ve teknolojik bilgiyi kazanırlar. Ayrıca rahatlıkla iş sahibi olabilmeleri ve işlerinde ilerleyebilmeleri için öğrenim süreci boyunca bulmuş, tasarlamış ve yapmış oldukları projeler ve verdiğimiz görevlerle mezunlarımıza hem girişimcilik ruhunu hem de çözüm odaklı ilerleyebilme yeteneğini kazandırmak da amaçlarımız arasındadır.

ÖĞRETİM ELEMANLARI

Bölümümüzle ilgil merak edilen diğer bilgilere I.ÖĞRENİM için buraya  II. ÖĞRENİM için "buraya" tıklayarak ulaşabilirsiniz.

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü