T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ MARDİN MESLEK YÜKSEKOKULU

MAU HABERLER

  • Uygulama Eğitimi Meslek Yüksekokulumuz Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü İle Mardin-Şırnak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odası arasında imzalanan protokol ...
  • Uygulama Eğitimi Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü ile Erdoba Elegance arasında imzalanan protokol çerçevesinde öğrencilerimiz uygulama eğitimini tamamladılar.
  • Yönetim ve Organizasyon Bölümü Kariyer Etkinliği Yönetim ve Organizasyon Bölümümüz 03.12.2019 tarihinde Kariyer Günleri Etkinliği düzenledi.Konuşmacı olarak davet edilen yerel işletmeci Mehmet DED...
  • Akademik Toplantı Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr.İbrahim ÖZCOŞAR Yüksekokulumuz akademik kurul toplantısına katıldı.

DUYURULAR

MESLEK YÜKSEKOKULU TANITIM

1964-1965 Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak Öğretmen Okulu adıyla eğitim-öğretime başlayan ve daha sonra yüksekokula dönüştürülen Yüksekokulumuz, Güneydoğu Anadolu Projesinin faaliyete geçmesi sonucunda, ortaya çıkan ara-teknik eleman açığını kapatmak amacıyla 1987 yılında 3389 sayılı kanunla, Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak kurulmuştur. 1988-1989 yılında eğitim-öğretime başlayan Yüksekokulumuz 28 Mayıs 2007 tarihli 5662 sayılı Kanunla kurulan Mardin Artuklu Üniversitesine bağlanmıştır. Yüksekokulumuzda kırk iki (42) öğretim elemanı görev yapmaktadır.  Yüksekokul bünyesinde dokuz (9) bölüm olup yaklaşık 1200 öğrenci birinci ve ikinci öğretimde eğitim görmektedir. 
Yüksekokulumuz “mesleki eğitim alanında bölgemizde ve komşu ülkelerde örnek alınan bir eğitim kurumu olmak ve takip eden yıllarda öğrencilerimizin ilgili sektörlerdeki işverenler tarafından en çok tercih edilen ve aranılan eleman olmalarını sağlamak” vizyonuyla yola çıkmış, bu çerçevede “mesleki açıdan yeterli, teorik ve pratik bilgiyi özümseyen, özgüveni olan, gelişen teknoloji ile birlikte iş dünyasının ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve yeterliliğe sahip, iş ahlakı bilinciyle donanmış örnek bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiştir.  

MİSYONUMUZ:

Mesleki açıdan yeterli,teorik ve pratik bilgiyi özümseyen,özgüveni olan,gelişen teknoloji ile birlikte iş dünyasının ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve yeterliliğe sahip,iş ahlakı bilinciyle donanmış örnek bireyler yetiştirmek.

VİZYONUMUZ:

Mesleki eğitim alanında bölgemizde ve komşu ülkelerde örnek alınan bir eğitim kurumu olmak ve takip eden yıllarda öğrencilerimizin ilgili sektörlerdeki işverenler tarafından en çok tercih edilen ve aranılan eleman olmalarını sağlamaktır.

AMAÇLAR

1. Eğitim öğretimin kalitesini artırmak

2. Teknik alanlara yönelik nitelikli insan gücü yetiştirmek

3. Ve elimizden geldiği kadar daha kaliteli ve iyi bir eğitim sunmak.

HEDEFLER

1. Öğrenci kalitesini ve bilgi düzeyini oluşturmak

2. Yeni yaratıcı projeler yapmak ve oluşturmak

3.Fiziki ve teknik alt yapıyı oluşturmak

4.Hem ülke geneli hem de dış politikaya uygun genç nesiller yetiştirmek

BÖLÜMLERİMİZ


BİLGİSAYAR TEKONOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

ELEKTRİK ve ENERJİ BÖLÜMÜ

ELEKTRONİK ve OTOMASYON BÖLÜMÜ

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ

MAKİNE ve METAL TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

OTEL, LOKANTA ve İKRAM HİZMETLERİ

MUHASEBE ve VERGİ BÖLÜMÜ

MİMARLIK ve ŞEHİR PLANLAMA BÖLÜMÜ

YÖNETİM ve ORGANİZASYON BÖLÜMÜ İŞLETME PROGRAMI

YÖNETİM ve ORGANİZASYON BÖLÜMÜ SPOR YÖNETİMİ PROGRAMI