T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ
  • /
  • ERASMUS DEĞİŞİM PROGRAMLARI

ERASMUS DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Mardin Artuklu Üniversitesi, İslami İlimler Fakültesi, öğrencilerine öğrenci değişim programına katılarak bir sömestr ya da bir yılı yurtdışında partner üniversitelerden birinde geçirme fırsatı sunmaktadır. Bu amaçla fakültemize bağlı bölümlerimiz Avrupa Birliği Erasmus+ Programına aktif şekilde katılmaktadır. 

Yurtdışı eğitim programına katılmak gibi uluslararası bir deneyim sizi yepyeni bir dünya ile tanıştırırken farklı kültürler hakkında bilgi edinmenize, kültürler arasındaki birçok ortak paydayı keşfetmenize, iletişim ve yabancı dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Erasmus+ Programına katılan öğrenciler ortaklık anlaşmamız bulunan üniversitelerde üç ay ya da tüm akademik yıl boyunca kalabilirler. Erasmus öğrencileri AB hareketlilik hibesinden yararlanabilirler. Öğrenciler Erasmus değişim döneminin sonunda kendi üniversitelerine dönmeli ve programlarını tamamlamalıdırlar.

Ortak üniversiteden alınan krediler kayıtlı olduğunu lisans programını işleten bölümün onayına tabi olur ve öğrenciler mezun olmak için Erasmus Ofisle beraber bölüm koordinatörlüklerine başvuruda bulunurlar.

Mardin Artuklu Üniversitesi'nde Erasmus+ Programı Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü altında kurumsal düzeyde Erasmus Koordinatörlüğü tarafından yönetilir. Erasmus Koordinatörlüğü, duyurularda, başvurularda, öğrencilerin seçilmesinde, hibe vb. konularda idari olarak sorumlu birimdir. Ayrıca tüm bölümlerimizin akademik danışmanlık ve bölümün anlaşmalarından sorumlu bir Erasmus Bölüm Koordinatörü vardır.

Mardin Artuklu Üniversitesi, Erasmus Kurum Koordinatörlüğü'ne ulaşmak için Tıklayınız.

Erasmus+ Değişim Programı Uygulama Yönergesine ulaşmak için Tıklaynız.

Erasmus+ Değişim Programı için gerekli olan Belgeler ve Formlara uluşmak için Tıklayınız.

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü