T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ GRAFİK SANATLAR BÖLÜMÜ
  • /
  • Bölüm Hakkında

T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ

Bölüm Hakkında

Mardin Artuklu Üniversitesi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Programının görsel tasarım uygulamalarının vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğu basılı, görsel, dijital, online iletişimi ve reklamları kapsayan medya sektörünün tümünde hizmet sağlayabilecek kapsamlı bir lisans programı olması hedeflenmektedir.

Grafik Tasarımı Programı eğitimi süresince yoğunlaştırılmış düzeyde uygulamalı ve teorik eğitimler verilmekle birlikte öğrencilerin tasarım odaklı bakış açısını geliştirmek amacıyla pratiğe dayalı tasarım çalışmaları yapılmasına önem verilecektir.

Mardin Artuklu Üniversitesi Grafik Tasarımı Programı, yerel ve uluslararası literatür çalışmalarını ve grafik tasarım alanındaki gelişmeleri yakından takip etmeyi ve öğrencilerine güncel bir program sunmayı hedeflemektedir. Bu amaçla grafik tasarım eğitiminde televizyon ve medya yayıncılığına yönelik iki ve üç boyutlu grafik animasyon derslerinin müfredat içinde yer almasının öğrencilerimizin mesleki becerilerinin gelişmesinde büyük önemi olacağı düşünülmektedir. Bölümden mezun olan öğrencilerin animasyon, televizyon yayıncılığı, reklam ve hareketli görüntü üretimi sektörleride çeşitli iş fırsatlarına sahip olabileceği öngörülmektedir.

 

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü