T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ Erasmus Koordinatörlüğü
  • /
  • ÖĞRENCİLERİMİZİN DENEYİMLERİ

T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ

ÖĞRENCİLERİMİZİN DENEYİMLERİ

 

ÖĞRENCİLERİMİZİN DENEYİMLERİ

 

Şahide ve Eylem'in Hareketliliğinden Bazı Kareler: 

               

          

"O kadar yeni kişi tanıdım ki isim hafizami fazlasıyla zorluyorum. Bir sürü farklı ülkeden farklı sehirden arkadaşım var: Barselona, Zagreb, Moracco,Yunan, İspanya ve ismini hatırlayamadığım çoklukta."

"Everyone taught me something. I had a very enjoyable time.I love them🥺"

"Dönemin ortasında dersi yapamayacağımızı düşünüp bırakacakken son anda toparladığımız ve bize ragazzı turco diye seslenen çok tatlı bir profesörden aldığımız bir dersti."

    

 

"Erasmus benim için çok büyük ve heyecanlı bir deneyim oldu. Çok farklı tecrübelerim ve adrenalini yüksek maceralarım oldu. Sırt çantamla Avrupa ülkelerine ettiğim seyahatler inanılmazdı. Yedi ülke gezerek farklı kültürleri gözlemleme şansı elde ettim. İlerde mesleğim için atacağım adımlarda bana farklı alternatifler sunan bir Erasmus programına dahil olmak benim için çok güzel bir başarı. Ülkemizde hemşirelik bölümü ve mesleği ile Avrupa'da hemşirelik bölümü ve mesleği arasında köprü kuran bu program ile mesleğime farklı açıdan bakabilme şansı elde ettim. Ayrıca pandemi döneminde okuldan uzaklaştıktan sonra dönüp Avrupa'da eğitim almak mental olarak çok iyi hissettirdi. Arındığımı hissediyorum. Dönünce bunu fark ettim ki derslerime, okuluma ve mesleğime daha sağlıklı ve hevesle bakıyorum."

 

"Erasmus+ serüveni bende unutulmayacak kadar güzel izlenimler bıraktı. Gitmeden evrak işleriyle bezdiren ama oraya vardıktan sonra tüm stresi ve yorgunluğu alan bir program. Ev konforundan uzaklaşıp tamamen farklı bir kültürde tek başınıza yaşamaya alıştığınızı ve orayı eviniz gibi benimsediğinizi düşünün. Okulda, yurtta, katıldığım etkinlik ve partilerde farklı kültürlerden birçok arkadaş edindim. Okuldaki zorlu sınavlarıma düzenli çalışarak güzel notlar aldım ve bununla birlikte yabancı dilimin ciddi anlamda geliştiğini farkettim. Bu süreçte 5 ülke gezdim. Farklı kültürlerin yemeklerini tatmak, dünyaca ünlü eserlerin orijinalini müzeleri gezerek görmek, insanlarla oturup kültürlerini dinlemek ve daha birçok şey ufkumu genişletti. Unutulmaz hatıralarla motive olarak döndüm fakat erasmus sonrası sendromu kaçınılmaz oldu :)"

 

   

 

 

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü