T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
  • /
  • Bölüm Başkanından

Bölüm Başkanından

Sevgili Öğrenciler,
 
Eğitim Bilimleri Bölümü’nün temel amaçlarından biri lisansüstü düzeyde programlarla eğitim uzmanları ve geleceğin akademisyen adaylarını yetiştirmektir. Bir diğer amaç ise lisans düzeyinde öğretmenlik meslek bilgisi derslerini vererek öncelikle mezunlarımızı, öğretmen olabilmelerine de imkan sağlayacak pedagojik formasyon sertifikası sahibi kılmaktır. Edebiyat Fakültesi bünyesinde Nisan 2010 yılında kurulmuş olan bölümümüz 13 öğretim elemanı ile bu amaca yönelik çalışmalarına devam etmektedir.


Bölümümüzün akademik açıdan önemli amaçlarından bir diğeri ise bölgemize yönelik olarak eğitim sorunlarını araştırmak ve çözümler üretmek üzere projeler geliştirmektir. Aynı zamanda ilimizdeki eğitim camiasının hizmet içi eğitim ihtiyacını karşılamak üzere zaman zaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde ortak çalışmalar yapmaktadır.
 
Sevgili öğrenciler, sizlere yönelik pedagojik formasyon programlarını daha kalıcı, sürekli ve kurumsal düzeyde verebilmek amacıyla bir eğitim fakültesi kurma girişimimiz de devam etmekte olup talebimiz, üniversitemiz senatosu tarafından onaylandıktan sonra YÖK’e sunulmuştur.  
 

            Hepinize en içten başarı dileklerimle…
 
Doç. Dr. Faysal ÖZDAŞ 
Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı
T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü