T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü
  • /
  • Birim Hakkında

T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ

Birim Hakkında

02.01.2020 tarihli Senato kararı ile kurulan Mardin Artuklu Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğünün temel görevlerinden biri; üniversitemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin sosyal ve kültürel uyumlarının sağlanması amacı ile çeşitli etkinlikler organize etmek ve öğrencilerin bu etkinliklere katılımlarını sağlamaktır. Bu etkinlikler gerektiğinde çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşları ile ortaklaşa gerçekleştirilmektedir.

Koordinatörlüğümüzün bir diğer görevi ise üniversitemize kabul edilecek olan uluslararası öğrencilerin değerlendirme, seçme ve yerleştirme işlemlerini takip etmektir. Bu amaçla 2020 yılı itibari ile Mardin Artuklu Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavını (MAÜ-YÖS) organize ederek uygulanmasını sağlamak da koordinatörlüğümüz bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

Üniversitemizin lisans ve ön lisans birimlerinin uluslararası öğrenci kontenjanlarının belirlenerek tercih döneminde öğrencilerin tercih ve yerleştirme işlemleri de MAUZEM ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile ortaklaşa çalışılarak gerçekleştirmektir.

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü